fbpx

«Європу накриє цунамі з мігрантів, якщо не вдасться розблокувати українські порти» – Зеленський

“Якщо не зняти цю загрозу голоду, якщо не розблокувати Чорне море негайно, то результатом продовольчої кризи буде таке міграційне цунамі, яке досягне й вас, хоч Австрія розташована все-таки далеко від моря”, – заявив Президент Володимир Зеленський під час онлайн-виступу на фестивалі цифрових технологій та медіа “4Gamechangers” у четвер у Відні, передає Укрінформ.

Він також нагадав, що росія створила загрозу масштабного голоду, заблокувавши Чорне море, і в неї у заручниках тепер мільйони людей, зокрема в Африці, Азії, Європі.

“Просто погляньте на ціни на пальне, на газ тощо. Що з ними відбувається? Ринки надто залежні від російських компаній, від Газпрому та російських постачальників нафти. А отже, гаманці європейців надто залежні від того, скільки хоче з них витягнути знову-таки одна держава”, – сказав Зеленський.

Він додав, що одна держава не може ламати життя всіх у Європі чи навіть у всьому світі, і зазначив, що роками говорилося про те, що Європа не повинна залежати від російських енергоресурсів: “І в цьому році треба встигнути це зробити, щоб наступна зима не стала катастрофічною”, – наголосив Зеленський.

“Вона (росія – ред.) – спонсор розколів і дезінформації, антиєвропейських політичних рухів і проблем для всього континенту. Цей потік грошей, який використовується проти демократичного світу, має припинитися цьогоріч. Інакше всі у світі, хто ненавидить демократію, зрозуміють, що демократичний світ не здатний захищатися”, – наголосив Зеленський.

Зеленський закцентував, що партнери України мають посилювати санкційну політику проти росії та допомагати озброєнням для перемоги.

Фото: скрін з відео.

07/01/2022

You cannot copy content of this page