fbpx

З Польщі можуть виїхати до 59% українських заробітчан – Rzесzроsроlita

У третьому кварталі 2018 року кількість іноземців, які легально працюють у Польщі зросла до 569 тисяч, з яких 426 тисяч – громадяни України.

Якщо до цього додати ще й кількість нелегальних працівників, то цифра українських заробітчан у Польщі може сягнути мільйона осіб, передає Rzесzроsроlita. Польська економіка, яка швидко розвивається, потребує робочої сили, яку їй надають саме українці і на яких вона наразі опирається, передає ТСН.

Українці також допомогли вирішити кадрові проблеми й в Чехії та Словаччині, однак попит продовжує зростати. За даними ООН, від 2015 року з України виїхало 7% робочої сили. Найближчими роками така трудова міграція може підірвати стабільність цін та економічного зростання в Україні.

Зазначається, що українські заробітчани стали потужною опорою ринку праці у Польщі. Однак, за словами аналітиків PKO BP, потенціал міграції з України поступово себе вичерпує. А ті мігранти, які вже працюють у Польщі, починають задивлятися на Захід та планувати їхати працювати до Німеччини та інших країн ЄС. Згідно з оцінками Work Service, з Польщі можуть виїхати до 59% українських заробітчан.

Читайте також: Неформально Польща скасувала на кордоні з Україною “зелений коридор”

“Це велика загроза для польської економіки. Через 2-3 місяці нестача кадрів може зрости з 165 тисяч до півмільйона людей!” – заявив президент фірми Personnel Service Кшиштоф Інгльот.

За його словами, це може вилитися у величезний тиск та призведе до спаду конкурентної спроможності польських компаній.

“В Німеччині вони зможуть заробити законно значно більше. Польща не буде для них такою привабливою. Працівників з України вже зараз відбирають у нас Чехія, Словаччина і Угорщина. Ці країни вирішили проблеми з працевлаштуванням і пропонують кращі умови праці”, – зазначає голова компанії Work Service Павел Вольнєвич.

Нагадаємо, наступного року 40 тисяч українців зможуть офіційно працювати в Чехії. Від 1 січня чеський уряд планує збільшити квоти з працевлаштування вдвічі. Станом на 2018 рік близько трьох мільйонів українців офіційно працюють за кордоном.

You cannot copy content of this page