За якусь мить у кімнаті запала тиша і всі очі було направлено у наш бік. Свекруха ж побачивши, що має глядачів, продовжувала, навіть не червоніючи

За якусь мить у кімнаті запала тиша і всі очі було направлено у наш бік. Свекруха ж побачивши, що має глядачів, продовжувала, навіть не червоніючи.

Я поглянула на чоловіка шукаючи підтримки, надіялась, він припинить усю цю виставу, спинить свою маму, адже в домі були гості, ну нащо ці вистави?

Але найприкріше, що чоловік ні слова не сказав. Стояв зі сторони і спостерігав очікуючи чим усе скінчиться. Коли свекруха фиркнувши вийшла, мій чоловік залишив мене з гостями і пішов у нашу кімнату, голосно грюкнувши дверима.

Я заміжня уже більше 20 років. Живу в невеликому містечку разом із чоловіком Андрієм і нашими двома дітьми: сином Артемом і донькою Оленкою.

Одразу скажу, що ми живемо скромно, навіть більш ніж скромно. Однак, ми завжди намагалися триматися разом і підтримувати одне одного.

Якщо із чоловіком ми маємо гарні стосунки які з роками стають більш теплими, то із свекрухою, чомусь останнім часом,  у нас  почастішали непорозуміння.

Раніше, я намагалася згладжувати гострі кути. Інна Вікторівна жінка не проста, однак я багато в чому поступалась, пробачала, закривала очі. Все заради злагоди в родині. Але цього разу все зайшло надто далеко.

У Артема наближалося важливе свято — 18 день народження. Ми з чоловіком вирішили організувати для нього невелике святкування вдома.

Грошей на пишні гуляння у нас не було, але я хотіла, щоб цей день став для нього особливим. Ми спланували все до дрібниць: запросила найближчих родичів і друзів, підготувала святкове меню, прикрасили будинок.

І тут, за кілька днів до самого свята зателефонувала свекруха.

— Олю, ми прийдемо в переддень дня народження, — сказала вона твердим голосом.

— У переддень? Але святкування заплановане саме на день народження. Приходьте тоді, будемо всі разом, — відповіла я, трохи здивована її пропозицією.

— Я не хочу перетинатися з твоєю матір’ю і всією твоєю родиною. Ніколи не любила вашу сім’ю і не маю бажання сидіти з ними за одним столом. Якщо хочеш, щоб я прийшла, накрий для нас окремий стіл, — наполягала свекруха.

Її слова мені були як відро холодної води на голову. Моя мама завжди ставилася до Андрія з повагою, навіть допомагала нам, коли були складні часи. Чому свекруха дозволяє собі так говорити про мою сім’ю?

— Вибачте, але я не бачу сенсу влаштовувати два свята. Якщо ви хочете привітати Артема, приходьте в день народження. Ми будемо раді вас бачити, — твердо відповіла я.

Свекруха обурено хмикнула і кинула слухавку. Я думала, вона все зрозуміла і на тому питання вичерпано. Було неприємно, на душі залишився неприємний осад, але за клопотами і приготуваннями я про те і думати забула.

Настав довгоочікуваний день. Гості почали приходити, було багато вітань і побажань. Кума привезла метровий торт і кульки, зовсім такий, як колись подарувала Артему на рік, тільки цифри інші – 18. У домі була приємна тепла атмосфера сімейного свята.

Артем був у піднесеному настрої, а я почувалася щасливою, дивлячись, як він радіє подарункам і увазі. Як прекрасно, коли є сім’я яка розділяє з тобою свято, радіє щиро твоїй радості.

Аж тут у двері несподівано постукали. Це була свекруха, і з нею — її чоловік, донька і зять. Вони стояли на порозі, неначе чекали, що я їх не впущу, чи скажу щось лихе.

Але замість цього я привітно запросила їх увійти. Свекруха обвела поглядом кімнату, де сиділи моя мама, сестра та інші гості, і скривилася.

— Я ж казала, що не хочу перетинатися з цими людьми, — почала вона з порогу. — Чому ти не можеш зробити так, як я просила?

— Бо це день народження мого сина, і всі його близькі мають право бути тут. Я не буду ділити нашу родину на «твоїх» і «моїх», — відповіла я, намагаючись залишатися спокійною.

— Ти завжди ставиш свою родину на перше місце! Ти більше любиш їх, ніж нас, — обурено сказала свекруха, її голос почав підвищуватися.

Гості перестали розмовляти і зосередили увагу на нас. Я відчула, як почервоніла від сорому, але вирішила не мовчати.

— Це неправда. Я поважаю вашу сім’ю, але такого ставлення терпіти ніхто з нас не буде. Якщо вам щось не подобається, ви можете піти, але я не дозволю псувати цей день моєму синові.

Свекруха стояла кілька секунд мовчки, потім різко повернулася і, нічого не сказавши, вийшла разом зі своєю сім’єю. Андрій – чоловік мій, який спостерігав за всім зі сторони, не втрутився. Вже потім він пішов в іншу кімнату голосно грюкнувши дверима.

Після свята Андрій повернувся до розмови зі мною.

— Олю, може, ти була трохи різкою. Мама просто не любить твою родину. Це не означає, що вона хотіла образити тебе, — говорив він так, ніби не бачив усієї тієї сцени.

— Андрію, це вже не перший раз. Твоя мама завжди знаходить спосіб зробити мене винною. Вона могла просто прийти і привітати Артема, а замість цього влаштувала сцену. Я не дозволю їй диктувати, кого запрошувати в наш дім, — відповіла я.

— Але ж це моя мама. Ти могла б якось згладити ситуацію, натомість виставила мою маму за двері, — не здавався він.

— А я твоя дружина, і це мій дім. Чому я маю завжди йти на поступки? — запитала я, вже втомлена від цієї розмови.

Наступні дні були напруженими. Свекруха перестала телефонувати, але я знала, що це затишшя перед новим штормом. Андрій часто мовчав, ніби обмірковував, як поводитися далі.

Я багато думала про те, що сталося. Чи могла я вчинити інакше? Можливо. Але чому я повинна була підлаштовуватися під людину, яка відкрито лиє бруд на мою сім’ю?

От скажіть, хіба я могла вчинити інакше, повинна була змовчати? Чи запросити їх на інший день бо вони так собі хотіли?

От як би ви вчинили на моєму місці?

Головна картинка ілюстративна

You cannot copy content of this page