fbpx

Запишіть ці рекомендації! Тепер приготовлений вами шашлик або стейк стане неймовірно смачним і соковитим!

Часто бувають випадки, коли необхідно швидко надати великому шматку м’яса м’якості! Як зробити так, щоб шматок жорсткої свинини або яловичини став м’яким і смачним? Розкриємо вам секретний інгредієнт!

Якщо трапилося так, що тобі попався шматок старої, жилавої свинини або яловичини, не варто впадати у відчай. Звичайно, соковитий стейк з такого м’яса не вийде, а ось відмінна печеня або запечене м’ясо – цілком. Розповімо, як врятувати ситуацію! Існує ряд продуктів-помічників, які здатні розм’якшити навіть найжорсткіше м’ясо, надавши йому соковитості і пікантних ноток.

Цибуля. Жодна м’ясна страва не обходиться без цибулі та цибулевого соку. Ти можеш нарізати цибулю півкільцями, дрібно нашаткувати, перекрутити через м’ясорубку або навіть натерти на тертці (ось вона, профілактика ГРЗ), потім змішати з м’ясом 1 : 1 і залишити на кілька годин під гнітом.

Гірчиця. Цей продукт – відмінний компаньйон м’яса! Гірчиця (у вигляді порошку або рідкого соусу) не тільки відмінно розм’якшує м’ясні волокна, але і додає пікантний аромат і легку гостринку. Просто обмаж гірчицею цілісний шматок м’яса або відразу поріж на необхідні порції, витримай 15-20 хвилин, потім посмаж або відправ пекти.

Aлкоголь. Сухе винo (червоне або біле), пивo, гоpiлка. У винi м’ясо замочуй попередньо, а гозшлку (приблизно 50 г) доливають в печеню або рагу, що вже готується. Пивo – чудовий варіант для гасіння в ньому цільного шматка свинини або яловичини.

Побоювання щодо алкoгoлю зайві: він повністю випаровується в міру теплової обробки.

Лимонний, гранатовий, ананасовий сік. Всі ці соки – відмінні пом’якшувачі однак, використовуючи такий маринад, старайся не перетримати в ньому м’ясо, щоб не отримати в результаті гуму.

Розсіл. Капустяний або огірковий розсіл – відмінний варіант, до речі! Надає пікантні нотки і солити страву вже не потрібно.

Мінеральна вода. Це перевірений спосіб розм’якшення від кухарів зі стажем, причому краще вибирати мінералку лікувально-профілактичну, типу «Боржомі».

Крохмаль. Спробуй вимочити жорстке м’ясо у воді з розведеним у ній картопляним крохмалем – здивуєшся результату! Соковиті шматочки з хрусткою скоринкою гарантовані.

Читайте також: Рецепт ідеального тіста для вареників і пельменів! Тепер готую тільки так і завжди виходить дуже смачно!

Кефір. Змішай кисломолочний продукт з улюбленими ароматними прянощами і залий цією сумішшю м’ясо на пару годин.

Соєвий соус

Замариноване в соєвому соусі м’ясо на 1-1,5 години набуває м’якості, насиченого темного кольору і характерний присмак. Рекомендую!

Проекспериментувавши з різними маринадами, ти обов’язково підбереш варіант, який підходить до смаку.

І ще один важливий момент в приготуванні будь-якого м’яса: ніколи і ні за яких умов не соли м’ясо заздалегідь! Сіль витягує з нього всі соки ще до початку приготування.

Опубліковано 16 січня 2019 року

You cannot copy content of this page