fbpx

Здешевшання газу, пеня за прострочку комунального платежу. Які зміни і нововведення чекають на українців з травня

З 1 травня українці зможуть змінити мобільного оператора не міняючи номер телефону. Послуга є безкоштовною. Власники контрактних номерів взагалі не матимуть проблем зі зміною оператора. Їм лише потрібно подати заявку і забрати нову сім-картку. Тим хто має передплачений зв’язок, спершу потрібно зареєструвати свій номер. Для цього подати свої паспортні дані і написати заявку, потім написати таку ж заяву на зміну номера. Оператор має замінити номер проотягом трьох днів. Відмовити у перенесенні номера вам можуть, якщо номер зареєстрований не на вас або не зареєстрований взагалі, чи у заяві вказані неправдиві дані. І якщо ви подали заявки одночасно кільком операторам. Перенесення номера потрібно робити не частіше, ніж раз на місяць. Пише газета.ua

Читайте також: Це не Голландія – це Україна. Неймовірне тюльпанове поле, створене українцем

З травня в Україні вступають в дію нові правила оплати за компослуги. Новий закон зобов’яже кожного громадянина, який має борги, сплатити додатково ще й пеню. Це 4% річних від суми боргу. У випадку прострочки комунального платежу ви заплатите 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Наприклад, якщо прострочили 1000 гривень комунального платежу, то пеня за день складе 10 копійок. Але вона не може перевищувати розмір боргу. Також її не нараховуватимуть споживачам, яким держава затримала виплати субсидії чи пільг, або яким працедавець затримав зарплату – але це треба буде довести документом.

Громадянам, які мають борги за комунальні послуги почнуть нараховувати пеню

Кожен будинок зможе вибрати модель відносин із надавачами комунальних послуг. Споживачі зможуть вирішувати, які договори – прямі чи колективні – заключати з надавачами послуг, а також – обрати собі управителя або керуючого будинком. Людину або компанію, яка займати-меться обслуговуванням саме вашого будинку. А ваші гроші, які досі кожен мешканець платить на “утримання будинку і прибудинкової території” і які осідають десь у невідомих ЖЕКівських кишенях, будуть платитися конкретно вибраній самими мешканцями людині чи компанії.

Ввели і абонплату за комунальні. Її кожен будинок визначатиме самостійно. Це середня сума за місяць, яка потрібна на обов’язкові витрати.

У травні газ для населення подешевшає з 8,55 до 8,24 грн за куб. м, про це домовилися уряд і Нафтогаз. Розробили новий механізм визначення регульованої ціни для побутових споживачів. Якщо ри-нкова вартість газу для промисловості буде нижчою за встановлену урядом для населення, то й остання знизиться. Якщо енергоносій для промисловості подорожчає, українці не платитимуть більше. На травень роздрібна ціна газу для населення становитиме 8247 грн за 1 тис. куб. м, за новою формулою.

Подорожчає оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Зростання вартості виготовлення документів пов’язане з тим, що 24 квітня урядом ухвалено но-ві відповідні суми вартості послуг.

  • Подорожчає оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон
  • Подорожчає оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон
  • Нові суми адміністративного збору складатимуть: при оформленні ID-картки (до 20 робочих днів) — 345 грн (раніше 279 грн); при оформленні ID-картки (до 10 робочих днів) — 471 грн (раніше 366 грн); при оформленні закордонного паспорта (до 20 робочих днів) — 682 грн (рані-ше 557,32 грн).
  • При оформленні закордонного паспорта (до 7 робочих днів та до 3 робочих днів у разі наявності підстав) — 1034 грн (раніше 810,32 грн). Вартість оформлення документів вперше зросла почи-наючи з 2016 року.

Власникам автомобілів видаватимуть самоклейну мітку про проходження техогляду. Водій повинен закріпити її у правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішньої сторони. Нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів ВТК. Контролюючим органам буде легше перевіряти, чи допущено певний транспортний засіб до участі в дорожньому русі: інформацію зі самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації незабаром стане можливо зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного устаткування.

You cannot copy content of this page