fbpx
Без категорії
Зеленський отримав медаль Свободи Рейгана: Таку нагороду мають лише 10 людей у світі

Посол України у Сполучених Штатах Оксана Маркарова отримала для президента Володимира Зеленського медаль Свободи Рональда Рейгана, яку їй передав керівник Президентської фундації Рейгана Фредерік Раян.

Про це повідомили в Офісі президента 7 березня, передає ТСН.

Раян наголосив, що ця висока нагорода відзначає лідерство президента України та незламність духу мільйонів українців, які відстоюють своє право обирати власне майбутнє та надихають увесь цивілізований світ боротися за цінності свободи й демократії, яким 40-ий президент США Рональд Рейган присвятив своє життя.

“Саме президент Рейган дав рішучий поштовх руйнації радянської “імперії зла” та проклав шлях до свободи та демократії її поневоленим народам на теренах колишнього СРСР”, – зазначається в повідомленні.

Раян навів відомі слова Рейгана: “Передусім ми маємо усвідомлювати, що жоден арсенал, жодна зброя у світових арсеналах не є такою могутньою, як воля та моральна мужність вільних чоловіків і жінок. Це та зброя, якої наші супротивники в сучасному світі не мають”.

Слід зазначити, що дану нагороду заснувала Фундація президента Рональда Рейгана 1992 року. Її вручають видатним світовим діячам за “здійснення значного та тривкого внеску у розвиток свободи у світі”. За весь час існування нагороди її лауреатами стали лише 10 людей, зокрема Лех Валенса, Михайло Горбачов, Колін Павелл, Маргарет Тетчер, Джордж Буш, Іцхак Рабин, Натан Щаранський.

Фото – Офіс Президента України

You cannot copy content of this page