fbpx
Події
Змінив замки: “друг” покійної матері намагається позбавити квартири чотирнадцятирічного сироту в Дніпрі(відео)

Без квартири може залишитися чотирнадцятирічний сирота в Дніпрі. У травні минулого року у Микити помepла мати. Згодом він дізнався – на їх квартиру поклав око її приятель. Подав позов до суду про розподіл майна, пише “Сегодня”.

Хлопець стукає в зачинені двері. Так чотирнадцятирічний Микита намагався потрапити додому рік тому. Тоді хлопець втратив матір і залишився круглим сиротою. Доглянути за ним бабуся просила приятеля покiйної дочки – Михайла. Саме він і змінив замки у квартирі

“Міша знаходився всередині і не відкривав мені просто. Мені довелося залишитися на вулиці і чекати поки не відкриє. Я навіть не зміг забрати ні речі свої, ні зошити”, – скаржиться Микита Казаков.

А коли Микита з бабусею почали оформляти спадщину – дізналися: приятель покiйної матері вже і зареєструвався в їх квартирі.

“Я взяла довідку, а там вже прописаний він. А потім прийшов папірець, що аpешт на квартиру”, – розповідає Наталя Федорова.

З позовом до суду звернувся той самий Михайло.

“Михайло оселився в квартирі, і зайняв квартиру повністю. Не пускає нікого. Мотивує тим, що це його квартира”, – розповідає тітка Микити Козакова Людмила Надєєва.

Читайте також: “Моє життя стільки не коштує”: квартиру киянина описали судові виконавці за борги по аліментах(відео)

Бабуся з Микитою поскаржилися в департамент адміністративних послуг – і Михайла виписали з квартири. Але через кілька місяців він відновив реєстрацію.

“Я ходила, оббивала пороги. Щоб вони мені дали папірець – на якій підставі його прописали”, – продовжує Наталія Федорова.

У Депатртаменті адмінпослуг запевняють: Михайло приніс рішення суду.

“Звернувся сам пан Онасенко, посилаючись на те, що ним подано позов, накладено аpешт на дане майно, і попросив скасувати в порядку правил реєстрації місця проживання зняття його з реєстрації місця проживання за цією адресою”, – говорить начальник відділу Департаменту послуг та дозвільних процедур Дніпровської міськради Максим Кучеренко.

Чиновники не мали підстав для цього, запевняє юрист Антон Деньгуб.

“Людина, яка претендує на реєстрацію, зобов’язана підтвердити право на проживання в цій квартирі. Яке може полягати в свідоцтві про право власності, ордері, договорі найму. Або нотаріальній згоді власників квартири”, – говорить Антон Деньгуб.

Журналісти видання намагалися поспілкуватися з Михайлом Онасенко. Той спочатку погодився зустрітися, але потім передумав.

“Так, я буду судиться. Я хочу довести, що я жив в цій квартирі з Яною, царство їй небесне, що я був цивільним чоловіком. І розділ майна”, – говорить Михайло Онасенко.

Після того, коли історія Микити розійшлася в соцмережах, допомогти йому взявся лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Його однопартійці зустрілися з родиною і вже забезпечили її юридичною підтримкою: прислали запити в поліцію, прокуратуру і оpгани опіки.

“Я сам виріс у дитячому будинку, інтернаті, і я знаю, що таке життя без батька, без матері, і коли у тебе забирають останню квартиру. Зараз ми ініціюємо зміни в законодавство, щоб ще більше посилити захист дітей-сиріт, щоб не дати можливості викидати, як непотрібну річ, з квартири дітей, яких не можуть захистити, тому що у них немає батька і матері. Ми будемо домагатися збільшення повноважень і оpганів влади на захист житлових прав сиріт, на працевлаштування, на забезпечення”, – говорить Олег Ляшко.

Після втручання нардепа, поліція вже почала кримінальне провадження за фактом шахрайства.

Днями сім’я Микити отримала чергове рішення суду. Згідно з ним, арешт з квартири зняли.

You cannot copy content of this page