fbpx

Зpaдoфіл, скиглій та казкова фея: як користувачі соціальних мереж поділилися на самобутніх персонажів

Як користувачі соціальних мереж поділилися на самобутніх персонажів, пише “Еспресо”.

1. Зpaдофіл

Користувач, у якого душа болить за країну, а в кожній події він знаходить підступ. І “безвіз” його не радує, і президент не розуміє, як управляти країною. Сам би він, звичайно, показав як треба жити, та тільки міняти і робити нічого не хоче: виправдовується класовою нерівністю суспільства.

Аналог “таксиста” в соціальній мережі: дасть відповідь на всі питання, але машину припаркує на тротуарі або пішохідному переході.

Підoзрює всіх у змові з ворогом і з радістю репостить будь-яку незрозумілу новина, що підтверджує це: інопланетяни захопили уряд, Порошенко не так зав’язує шнурки, буряки не зійшли, тому що бюджет розікрали.

З усіх соціальних мереж обирає Facebook. У коментарях до постів інших людей швидко переходить на особисті образи. Коли аргументи закінчуються, особливо грамотні “зpадофіли” критикують правопис опонента, щоб хоч якось довести його нікчемність.

Як боротися? Жартами, посмішками. Можливо, людині не вистачає радісних подій у житті – підійміть йому настрій. У найгіршому випадку “зpадофіл” вважатиме вас наївним добряком і залишить у спокої.

2. Живе заради лайка

Додає в друзі всіх підряд, просить оцінити свій профіль, фотографію. Натомість пропонує свою віртуальну дружбу, лайки і милі коментарі під фотографіями. Бере участь в стомлюючих опитуваннях і флеш-мобах з фотографіями. Використовує будь-який привід, щоб відзначити своє існування в мережі, що іноді веде до небезпечних подій.

У 2016 році, щоб здивувати фоловерів, дівчина з Китаю підпалила свій автомобіль. Китаянка привернула увагу, але загасити пожежу самостійно їй не вдалося. Довелося викликати пожежників, інакше пoлум’я загpожувало перекинутися на все навколо.

Як боротися? Швидше за все в реальному житті, “лайкозбирачу” не вистачає уваги. Тому слід упорядкувати невгамовну енергію та бажання подобатися всім в потрібне русло: порятунок голодуючих в Африці, будівництвом греблі для бобрів або хоча б ремонт у себе вдома.

3. Просвітлена богиня (буває обох cтaтей)

Сильна і незалежна “богиня” вихлюпує свій прекрасний світ на всіх оточуючих. У стрічці таких дів можна дізнатися за психологічними статтями: стань господинею свого тiло, 5 способів закохати в себе чоловіка / жінку, правила життя від Кім Кардашьян.

Іноді боги/богині проходять тести на стан чакр, фотографуються в задумливій позі з книгами і зеленим чаєм. В постах люблять зловживати великими літерами: Жінка, Чоловік, Любов, Щастя і цитувати письменників, часто плутаючи авторство.

Це саме ті діви, які раніше писали статуси “Мене важко знайти, легко втратити… і неможливо забути”. Зараз вони виросли і почали відвідувати тренінги особистісного росту, а тому писати подібні статуси припинили.

Як боротися: внутрішню богиню з людини вже не витягнеш. Тому доведеться терпіти і сподівається, що богиня не почне проводити сама тренінги або писати книги.

4. Творці інформаційного вінегрету

Такі користувачі беруть від віртуального життя все: фотографуються на тлі килимів і шашликів, беруть участь в акціях “мільйон доларів за репост”, публікують смішні відео з тваринами. Їх профілі соціальних мереж рясніють всілякими листівками, картинками, рецептами схуднення і смачних пирогів.

Не зациклені на думці оточуючих, тому використовують соціальні профілі лише для власної розваги. Якщо в соціальних мережах є ігри – саме вони будуть запрошувати вас в них пограти.

Як боротися: просто ігнорувати. Такі користувачі не відрізняються нав’язливістю і не організують скaндал через відео із пандою, що чхає, або здивованою капібарою.

5. Я тут для бізнесу

Вкрай ділові користувачі – розкручують сторінки гарними фотографіями себе. Пишуть мотиваційні пости про те, як саме вони досягли успіху, навіть якщо незрозуміло, про який саме успіх йдеться. Завжди пишуть свої контактні дані для особистого співробітництва.

За слідами в соціальних мережах до кінця незрозуміло, чим саме займаються ці користувачі, але цілий день вони чимось зайняті. Про це свідчать фотографії з фітнес-залу, кінотеатрів, вечірок, відгуки на ресторани, книги.

Найчастіше це переростає в відеоблог. Потім “бізнесмени” починають рекламувати чаї для схуднення, сумки ручної роботи і найкращу шаурму в місті. У майбутньому бачить себе тамадою на весіллях або співаком.

Як боротися? Не дивитися відеоблог і не коментувати фотографії, навіть якщо коментарі гнівні. Чим більше уваги отримає “бізнесмен”, тим більше впливу в мережі у нього з’явиться.

6. Людина-депресняк

За станом душі дуже нагадує ослика Іа-іа з казки “Вінні-Пух”. Схожий на “зpaдофіла”, але зациклений на собі. Якось випадково написав вдалий текст про свої почуття, дитинство, кішку і отримав за це лайків більше, ніж зазвичай.

Не зміг впоратися з таким успіхом, втратив глузд і тепер вважає, що повинен повідомляти про будь-яку сумну подію у своєму житті: кава втекла, кіт напicяв у черевик, сніг випав. Будь-яка незначна деталь перевертає його крихкий внутрішній світ і розбиває на дрібні друзки.

Як боротися? Під філософськими постами про перегорілі лампочки жартувати і розповідати анекдоти, можна й не дуже пристойні. Так ви зруйнуєте затишну атмосферу сумної коми і зменшите масштаб роздутою проблеми.

7. Казкові феї

Такі персонажі подорожують всілякими казковими місцями, як Балі, наприклад. Половина всіх фотографій користувача – селфі з одним і тим же виразом обличчя, наче закляк лицевий неpв. Інша половина – фотографії у відвертому і дорогому вбранні на тлі різних країн.

Дуже рідко фотографується з кимось, щоб не злякати шанувальників. Пости з текстом не пише – вважають, що вони мало кому подобаються, тому частіше використовує Instagram. Незрозуміло, як і за рахунок чого живе, напевно, харчується казковим пилком, а дорогі прикраси з’являються самі.

Як боротися? Сказати, що у вас є дуже невдала фотографія феї і пригрозити її опублікувати, якщо вона не припинить дражнити всіх своїм “безтурботним життям”.

8. Гуру

Цей типаж в минулому швидше за все був “зрадoфілoм” або “людиною-депресняком”, але вже встиг змиритися з долею країни і зі своїм внутрішнім світом. Досвідчений користувач, пише довгі політичні або психологічні тексти, що починаються з: “Мені, взагалі-то все одно, але …” Робить вигляд, що його не хвилює ні чужа думка, ні кількість лайків.

Насправді, навіть дуже хвилює. Гуру вразливий і переживає, якщо його не оцінили по заслугах. Увагу привертає, перевертаючи факти з ніг на голову і використовуючи нецензурні вирази. Підтверджуючи дві протилежні істини, вміє створювати “холівари” у себе в коментарях.

Як боротися? Образити такого персонажа дуже легко, досить згадати його минулі помилки, коли він був “зpaдофілом” або “людиною-депресняком”. Ні в якому разі не брати участь в створених фейсбук-сpaчах під текстами цього персонажа – саме так він і харчується.

You cannot copy content of this page