fbpx
Політика
“Далеко не п’ять тисяч”: в уряді розповіли скільки насправді коштує бебі–бокс (відео)

Урядова ініціатива “пакет малюка” – це пілотний національний проект щодо соціального захисту сімей з дітьми, який стартував 1 вересня поточного року.

Baby box надається всім сім’ям, в яких народжуються діти. Про це повідомляє прес-служба Уряду.

“Сам проект спрямований на створення стабільної системи захисту здоров’я матері і дитини та формування відповідального материнства і батьківства в Україні”, – заявила заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна.

За її словами, “пакет малюка” надається всім новонародженим дітям, незалежно від місця народження, після подання відповідної заяви до управління соціального захисту.

Однак, як зазначила Чуркіна, “пакет малюка” ні в якому разі не впливає на отримання грошової виплати, а також не враховується при обчисленні сукупного доходу сім’ї, для надання інших соціальних виплат.

У Мінздраві рекомендували не включати в “пакет малюка” ніяких медикаментів, оскільки їх повинен призначати лікар.

Директор офісу UNOPS Андрій Буряковський повідомив, що вартість одного пакету становить 3,37 тис. грн.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що до кінця року орієнтовно 100 тисяч новонароджених в Україні отримають подарунок від держави – “пакет малюка” (т.зв. “бебі бокс”), в якому зібрані основні речі для новонароджених в перші місяці життя.

Глава уряду нагадав, що ця ініціатива стартувала у вересні в рамках політики уряду, спрямованої на збільшення народжуваності.

Нагадаємо, до складу бебі-боксу входять одноразові памперси, серветки, пелюшки, шапочки, повзунки, матрац, пледи, косметичні засоби і термометри. При цьому весь комплект упакований в коробку-люльку з міцного картону з додатково укріпленим дном – вона може служити колискою для немовляти.

Крім речей в наборі є і інформаційні матеріали, які допоможуть новоспеченим батькам розібратися у всіх питаннях щодо догляду за дитиною. Раніше повідомлялося, що вартість “пакета малюка” становитиме 5 тисяч грн.

Джерело.

You cannot copy content of this page