fbpx

День Макриди-Мокрини: перше серпня віщує погоду на всю осінь

Першого серпня відзначається день пам’яті святої Макриди (Мокрини Кападокійської), яка відома також як сестра Василія Великого. Вона Жила в IV столітті і виховувалася в суворості.

Ще в юності Мокрина дала обітницю безшлюбності і дівоцтва, після чого прийняла чернецтво разом зі своєю матір’ю, преподобною Емілією. Після цього обидві жінки взяли безпосередню участь в процесі будівництва обителі на березі річки Іриси, куди вже значно пізніше стали приходити люди, які бажали присвятити себе служінню Богові.

Сама преподобна Макрида проводила час у молитвах і добрих справах. Легенда свідчить, що її цнoтливість було настільки сильною, що навіть у хворобі вона ніколи не oгoлювaлася перед лікарем. Замість цього, в разі недуг, вона молила Господа про одужання. Одного разу під час важкої хвороби саме молитви допомогли Макриді перемогти її. Свята не тільки вилікувалася, але також отримала нагороду від Господа – дар чудотворення.

У народі Макриду часто називали Мокриною, оскільки її пам’ять шанували 1 серпня, в день, визначали, якою буде осінь. І часто саме 1 серпня йшли дощі, або погода ставала прохолодною. Якщо день видавався погожим і ясним, то жінки зазвичай проводили спеціальні обряди, щоб закликати дощ.

Читайте також: Гороскоп на 1 серпня 2018: Левам сьогодні варто бути обережними, Близнюкам не квапити події, а Овнам – подумати про здоров’я

Наприклад, могли знайти дівчину, що відзначає день народження саме 1 серпня. Її називали Мокриною, наряджали в красиву сукню і приносили колосся хліба. Дівчина повинна була віднести колосся до річки, щоб та передала їм вологи небесної. Річка зглянеться і проллє дощ на землю.

Якщо цей день навіть без обрядів видавався дощовим, то дівчині, наpодженій в день 1 серпня, навпаки, не можна було виходити на вулицю, інакше в цьому випадку злива заллє всю землю.

Багато раділи дню Мокрини ще й тому, що в цей день, за прикметами, пропадали комахи. Переставали кусатися оводи.

Прикмети 1 серпня:

Мокро в цей день – і осінь буде мокрою, сухо – і осінь теж буде сухою.

Якщо дощ, то на наступний рік уродиться жито.

Джерело.

You cannot copy content of this page