Кілька місяців мені здавалося, що моє життя налагодилося, що чоловік і син зрозуміли, що я насамперед особистість, а не принеси-подай. Коли я бачила перші проблиски порядку, як от витертий стіл після обіду, чи помитий посуд, я плакала від щастя і дякувала Богу, що нарешті я стаю людиною

.А тепер виявилося, що все не так. Як мені бути далі – я не знаю і шукаю вашої поради.

Я багато читала про те, що жінка має віддати половину своїх обов’язків чоловікові, щоб він теж працював після роботи, як і вона. Дуже важко це зробити, коли в голові виринають образи. Як не мами, то свекрухи, далі бабусі чи й прабабусі:

– А ти що будеш робити?, – втуплюються їхні уявні очі у мене і я вже бігом мию посуд, вилизую кухню і ванну.

Коли ми тільки почали з Ігорем жити, то він не мав ніяких вимог щодо кулінарії, ми мали мало одягу і прали його вручну. З появою сина все змінилося. Стало всього багато і так само треба було багато грошей. Я вже мусила викручуватися з тих можливостей, які у нас були і видумувала й голубці, і рис з горошком, плов, налисники з рисом і яйцем, биточки з рисом, навіть млинці пекла з рисової муки. Він тоді був дуже дешевий. Те саме з гречкою, я навіть вареники з неї ліпила.

Це вимагало багато часу, все вимагає багато часу, коли хочеш аби було смачно.

І я хотіла аби чоловік був ситим, адже він важко фізично працював і я його шкодувала, краще вже я продукти куплю, візок на дев’ятий поверх витягну, сміття винесу, хліба куплю, щоб він не йшов в магазин.

Коли ж Ігор вже став бригадиром, то раптом винести сміття йому вже не дозволяла посада, як і купити продукти, бо не царське це діло.

Син дивився на батька і казав, що нічого не буде робити.

На свої сорок п’ять років я мала двох здоровенних чоловіків, перед якими я бігала з тарілками і пилососом. Я тисячу разів хотіла все змінити, але то очі предків, то невдоволення чоловіка і все знову я тихенько роблю все як треба.

На сорок п’ять років чоловік подарував мені мультиварку, йому лікар приписав дієтичне харчування і він так мене обдарував.

Син купив букет квітів і все.

Я не хотіла перед гостями нічого виясняти, але жінки на цьому святі мене одразу зрозуміли, склали мені ціну.

А я сама нарешті зрозуміла, що я у них вартую і на наступний день я їм повідомила правила, які будуть далі в родині.

Звичайно, що вони те все сприйняли в штики, але я палець об палець не вдарила аби готувати їсти і прибирати.

Вони заказували піцу і вже на кухні була гора коробок та вже забігали таргани, але я поїхала до подруги в гості на тиждень, тому очі не бачать – серце не плаче.

Приїхала я і здивувалася – ні коробок, ні тарганів, все чисто і смачно пахне. Щоб остаточно порадіти за себе, я зателефонувала свекрусі і спитала чи вона заходила. Та мені цілу лекцію прочитала, що так не можна з її синочком, але вона не в тому віці аби до них щодень їздити. Моя мама теж не була.

Я танцювала від радості. Син і чоловік зраділи моєму приїзду і я сказала, що раз вони такі чемні, то я буду готувати якщо вони будуть допомагати, так само й з прибиранням.

Розподілили обов’язки і стали жити в мирі і радості.

Я приходила з роботи і бачила чистоту в домі, дякувала хлопцям за те, що виконують більше. ніж я їх прошу.

– Бо ми тебе дуже любимо, – казали мені вони.

А якось я прийшла з роботи раніше…

На кухні хазяйнувала дівчина.

– Ви хто?, – спитала я з настороженістю.

– Ой, а ви мама Сашка? Я його дівчина Оля…

І вона розповіла, що давно отак приходить, готує Саші їсти, прибирає, пере…

– Він казав, що ви у нього дуже строга, але як ви зрозумієте, що я вправна господиня, то мене приймете.

– Що ж, хочу це почути від Саші. Присідай, будемо базікати за чаєм.

Ви б бачили очі сина та й чоловік все знав, як виявляється. Нічого вони не хочуть змінюватися і я не знаю, як бути далі. наче з Олі гарна підмога, але який я їй приклад подаю? А й далі впиратися, то вони сюди будуть водити і водити жінок. Що порадите?

Фото Ярослав Романюк

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page