fbpx
Події
Колеги Марини Поплавської з житомирської школи: “Учні її обожнювали”

28 жовтня виповнюється 9 днів, з дня, коли тpaгічно обipвалося життя зірки “Дизель Шоу”, педагога і просто чудової людини, пише КП в Україні.

Марина Францівна (так її називали в Києві, а в рідному Житомирі вона залишалася Мар’яною) ніколи не покидала школу.

Багато років викладала українську мову та літературу в старших класах. Коли вона була капітаном команди КВН “Девчонки из Житомира”, у неї було повне педагогічне навантаження, незважаючи на часті роз’їзди.
Про те, яким вона була вчителем і людиною, кореспонденту виданню розповіли колеги Поплавської по житомирській школі №33.

“Без дітей я не зможу”

– У крайніх випадках Мар’яна Францівна брала відпустку за свій рахунок. Коли ж вона стала учасницею проекту “Дизель Шоу”, працювати з повним педагогічним навантаженням було неможливо, – розповідає директор школи Йосип Павлович Осницький. – Вона прийшла до мене порадитися, як бути. Я запитав її: “Мар’яна, ти зможеш жити без школи?”. Вона відповіла: “Ні. Без дітей я не зможу”.

Ми залишили за нею 6 годин на тиждень. Уроки проводила в понеділок і вівторок. Це були яскраві, змістовні уроки. Учні її обожнювали.

Легка людина

– Мар’яна як педагог і як подруга була легкою людиною, – каже її колега по школі Наталія Селюченко. – Вона була великим оптимістом. Часто розповідала нам про свою роботу в “Дизель Шоу”, про те, що залишалося за кадром і за лаштунками…

Читайте також: Зірка ”Дизель Шоу” заявив що покидає проект через cмeрть Поплавської

– У школі вона була просто вчителем, – вступає в розмову ще одна колега Поплавської Жанна Воробйова. – Ніякої “зірковості” або капризів. Працювалося з нею легко. Вона всіх нас заряджала своїм оптимізмом.

“Вона була проста – як правда”

Галина Іванівна Кулинич пропрацювала пліч-о-пліч з Мар’яною Поплавською найдовше:

– Ніколи Мар’яна Францівна НЕ хизувалася своїми успіхами. У школі вона була вчителем і все. Вона була проста – як правда. Це притягувало до неї людей і робило улюбленицею учнів. Вона провела чітку межу між школою і шоу-бізнесом. Ніколи її не переступала і дітям не дозволяла. Хоча, звичайно, могла гостро пожартувати на уроці – приправлений емоціями матеріал краще засвоюється. Її неабиякі акторські здібності допомагали їй у педагогічній роботі. Кожен педагог повинен бути хоч трохи актором…

На жаль, нам не вдалося поспілкуватися з учнями – вони на канікулах. Але всі вчителі як один запевняють: “Мар’яна Францівна була для всіх шанованою і коханою”.

You cannot copy content of this page