Коли вкотре подзвонила сусідка, то я не чекала нічого хорошого, але все ж не таку новину. Родина сестри не переставала мене дивувати і я вже втомилася від цього всього

Ще коли була молодою, то думала, що це ж мама гуляє, я до цього яке маю відношення? Проте, коли мати мого нареченого мене посеред вулиці сповідала та перераховувала, чому саме не буду я у неї за невістку, то першим пунктом була моя мати, знана на все село.

Я тоді собі поклялася, що як тільки матиму змогу, то ніколи сюди не вернуся.

І так і було. Я виїхала в місто, а звідти й за кордон чи не першою була в Італії. Роки я там, але й маю результат – мої діти мають і квартиру, і машини, онуки є у мене, чоловік так само мене підтримує та все моє примножує. Мені добре ведеться, я за все дякую Богу.

А от моя мати… Вона й далі гуляла і сестру мою до цього привчила. Казала, що жінка має бути компанійська.

– То ж молодість, і хлопця собі так знайде.

Але сестра хлопця не знайшла, зате привела на світ дитину і далі собі гуляла.

Вже тоді моя мати за розум і взялася і почала мене просити помогти Таню з того витягти. Я передавала гроші, але Тані на довго не ставало, бо тоді вже мати набиралася і так вони одна одну міняли. Нарешті вже вони двоє на мої гроші внормувалися і наче деякий час все було добре.

Але далі в мами виявили цукор і випадкова ранка на нозі і все.

Сестра ж то трималася, то гуляла і так життя її минало.

Я рідко й додому приїздила, а що казати про те, щоб перейматися гостинами у сестри та її життям.

Вона молода, на відміну від мене, у нас дванадцять років різниця у віці, то якось дасть собі раду.

І ось дзвінок від сусідки, дістала мене аж тут.

– Галино, Тані не стало, то треба якось приїхати та все зробити, бо що люди скажуть.

Я їхала додому і така у мене була на сестру образа. Як же так? Така молода, гарна була, весела, все життя було попереду, а вона на що проміняла це все? Мати теж добра, сама нічого в житті доброго не знала і доньку так виховала. Інші батьки тут на чужині рук не покладають аби дати дітям кращу долю, а ця що зробила? Навчила так навчила.

Деякі жінки в сорок три нове життя починають, а моя Таня…

Коли приїхала з чоловіком в батьківську хату, то не знала за що й хапатися, бо такий був безлад. Як сюди людей запросити на поминки?

Тому вирішила, що ми її в місті відспіваємо. А сюди лиш привеземо та обід для людей в кафе справимо. Її життя й так пройшло на виду у людей, то вже досить на неї дивитися.

Так і зробила, але за тими всіма клопотами я й забула за те, що Таня мала доньку. Приводить мені сусідка за руку дівчинку, на вигляд років десять.

– Це Христина, робіть з нею, що хочете.

Лишати її в тій хаті було неможливо. Прийшлося взяти до себе.

Діти мої відмовилися взяти дитину до себе, сказали, що й своїх мають. Я не знала, що й робити, як тут чоловік каже:

– Галю, досить вже тих закордонів.

– Але я пенсію можу мати італійську! Ти не розумієш!

– Це ти не розумієш. Що мати твоя, що сестра, що ти – маєте пагубну звичку.

– Ти мене до них рівняєш?, – я аж зблідла.

– Так, бо вони не могли напитися, а ти не можеш грошей настаратися. Наші діти без тебе росли, онуки без тебе ростуть, а ти все пенсії хочеш грошової. У нас всього достатньо, давай вже дома бути та мені бути жінкою, а цій дитині стань опорою, може її життя врятуєш.

Я не хотіла такого чути, але чоловік наполіг аби ми стали опікунами для Христини. Я поїхала назад на роботу, але слова чоловіка мені з голови не йшли. Життя таке, що можна до тієї пенсії й не дотягнути, а я не знаю ні своїх дітей, ні онуків, то що цінніше вони чи гроші?

Я вернулася. Звичайно, що шкодую, що не маю багато грошей. Але й синові помагаю і доньці, з чоловіком кращі стосунки, а Христина – то окрема тема, то наша радість. Навіть рідніша мені за онуків, така вже лагідна дитина. За все дякую Богу.

Фото Ярослав Романюк

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page