fbpx

Лариса щодуху побігла до хати, озираючись навкруги, аби ніхто не побачив цієї зустрічі. Але ж і дурепа! – подумки кляла себе. – Завтра ж подзвоню Кості, нехай мене забирає

На побаченні перша любов розпитував про… курей. Біля батьківської хати різко пригальмувала іномарка. Гримнувши дверцятами, майже на ходу з неї вискочила розгнівана Лариса, тримаючи за руку маленьку донечку. Її чоловік, сухо привітавшись з тещею, яка перелякано за тим спостерігала, поставив торбу на порозі.

– Наберешся розуму – подзвониш! – спересердя кинув на прощання.

– Дитино, що случилось?! – стурбовано заглядаючи доньці в очі, питала старенька мати.

– Вирішили пожити окремо. У мене аргументів для цього безліч! Його не цікавить дитина, не цікавлю я! – ніби актриса в кіно, Лариса читала завчені слова. – Я втомилась від його неуваги, байдужості!

Мати, обтираючи кінчиком хустини рота, мовчки дивилася на дочку. Дочекавшись, коли закінчаться її «аргументи» (що це – мати, певно, і не здогадувалась), а тоді запитала просто в лоб:

– А від його грошей, доцю, не втомилась? А наймички у хаті тобі тоже не надоїли? А не втомилась літати самольотами у тую Африку? Ні? А тепер раз-два перевдягайся – і на город.

Картоплю тре полоти. Тьху! – сплюнула спересердя. – Хустку на голову не забудь начепити! – кинула навздогін. – Щось пече крепко сьогодні.

Читайте також: У поляка – дві дружини-українки. І обидві – з Карпат

Лариса після школи вступила у київський вуз на фармаколога. А там життя завирувало, що незчулася, як за нею став упадати Аптекар. Так називали Костю усім курсом, бо його батько володів солідною мережею аптек у столиці.

Дорогі ресторани, дивовижні квіти, канікули у Європі – Костя геть втратив голову через Ларису з Полісся. І хоч він раніше зустрічався не з однією київською вертихвісткою, зачастив у гуртожиток, як тільки побачив її, скромну тендітну другокурсницю. Та вже через півроку та скромна Лариса мала такі забаганки, що дивувала дівчат у групі.

– Я сказала: або купуєш мені весільне плаття з камінням Сваровські, або ми розбігаємося, – манірно розповідала.

– І що? – подруги не надто вірили її словам.

– І що! – зверхньо дивилася на них. – Він сказав: «Ларочка, ты достойна только лучшего».

Правду казала чи ні, але вже після другого курсу Лариса і Костя зіграли гучне весілля у дорогому заміському ресторані. Гостей було небагато, лише найближчі. І серед них – старенька Ларисина мама, яка ніяково озиралася навкруги, бо такого багатства ще не бачила. Звісно, раділа за доньку, що не буде, як вона, гнути спину на городах, що не будуть ночами нити покручені пальці від доїння колгоспних корів, що не буде роками збирати копійку до копійки на холодильник.

І от через десять років такого розкішного життя донька надумала покинути Костика! Так завжди називала зятя. Хоч був з ученого і багатого роду, ніколи не цурався сільської тещі. Завжди дякував за дочку, хоча мати розуміла, що її Лариска занадто розбалувана. Бо у 25 літ вже жила у великому будинку біля Києва, мала наймичку, на роботу не ходила, а по кілька разів на рік їздила на курорти.

Купаючись у такій розкоші, Лариса не переставала думати про… сільського хлопця Вітьку. Його полюбила ще у школі. За ним, гарним, струнким, бігали всі дівчата. Займався велоспортом, їздив на змагання до столиці. Завжди з нетерпінням чекала його з тих зльотів. Ніби і проводжав її додому зі шкільних вечорів, і не раз перепиняв її у коридорі, бо вчилися у різних класах, та відчувала: вона йому… байдужа. Марила ним у снах, передавала йому записки. Він, звісно, розумів, що вона закохана. Але… Її шкільна любов так і залишилася її любов’ю.

Ще на першому курсі, коли у школі святкували вечір зустрічі з випускниками, Лариса, незважаючи на морози і снігопади, приїхала зі столиці. Аби лише побачити Вітьку. Танцюючи з дівчатами, поглядом вишукувала у миготінні різнобарвних вогників його. Бачила усіх, крім нього. Веселий настрій геть підупав. Як раптом хтось ніжно ззаду обійняв її за талію.

Озирнулася – і втопилася у його усмішці.

– Ти?! – серце закалатало так, що, здавалося, ось-ось вискочить з гpудей. Її очі видавали любов, ніжність.

– О-о! Яка ти стала! Я заскучив… – шепотів на вушко і гладив її довгі коси.

Вона була найщасливіша у світі, бо увесь вечір вони разом танцювали, розмовляли. З надією чекала палких поцілунків, коли проводив її додому. Та він, підвівши її до воріт, лише поцілував у щоку – ніби сестру. Кинув на прощання «Пока!» і зник у темряві.

А наступного ранку подруга прибігла з новиною:

– Ти знаєш, що у Вітьки вчора були заручини?

– Як? Він був зі мною цілий вечір… – схлипуючи, розгублено промовила.

– Був з тобою, а пішов спати до внучки баби Марти. Вона ж з Луцька! А він завжди хтів стати городським.

– Значить, я стану київською! – гордо проказала Лариса. І вже через рік вийшла заміж за Костю.

Як і десять років тому, так і тепер до Лариси прибігла подруга. Вона жила у селі, мала велике господарство, чотирьох дітей. Але за тими клопотами знайшла хвильку, щоб повідати Ларисі новину.

Ти знаєш, Вітька у село вернувся! З жінкою розвівся!

– Ну і що… – байдуже махнула рукою, хоча очі аж заіскрилися.

– Такий бізнесмен став, шо куди нам! Магазини насіння на базарі має, – без упину тарахкотіла. – Хазяїн! А коли взнав, що ти приїхала, попросив твій телефон.

– Нащо? – Лариса розгубилася від несподіванки.

– Не сердься, але я дала йому твій номер. Хоче зустрітися! Ну, все, цьом-цьом! Біжу, бо корову тре доїти! – кинула на ходу.

А за годину Лариса по телефону почула такий знайомий голос – той же тембр, який зводив її з розуму. І тепер, коли минуло десять років, відчувала себе школяркою, а не заміжньою жінкою.

– Привіт…- глухо привітався, певно, теж не знав, з чого почати розмову. – Давай зустрінемось.

Тільки вклала дитину спати, крадькома, щоб не почула мати, відчинила вікно і перелізла, мов дівчисько. Поки бігла на побачення до річки, відчувала смак його поцілунків, уявляла, як помститься чоловікові, як уже завтра йому подзвонить і заявить: «Хочу розлучення!»

Читайте також: Маленький урок: пасажири маршрутки з цікавістю слухали діалог бабусі та чоловіка, якому вона відро вишень продала

Під вербами замиготіла знайома постать, яка стала наближатися до неї. «Це він! О, Господи!» – серце шалено билося. Підійшов, обійняв за талію. У місячному світлі помітила його… щербату посмішку, якесь несвіже пом’яте лице. Запала мовчанка, яку порушив Вітька:

– Скільки птиці тримає мати?

– Що?.. – спантеличено перепитала.

– Ну, курей скільки маєте?

– Не знаю… – знизала плечима.

– А курка квокче коли: як знесе яйце чи після того? – знову ошелешив «хазяйським» питанням.

– Та не знаю…

Прогулялися ще трохи понад берегом. А про що говорити – Лариса тепер не уявляла. Це був не її Вітька, не її любов, заради якої навіть хотіла покинути чоловіка!

– Я, певно, піду… – вивільнилася з його обіймів. – Пізно вже…

І щодуху побігла до хати, озираючись навкруги, аби ніхто не побачив цієї зустрічі. «Ото хазяїн! Оце кавалер! Але ж і дурепа! – подумки кляла себе. – Завтра ж подзвоню Кості, нехай мене забирає…»

Юлія ШЕВЧУК, Рівненська область, “Вісник”.

You cannot copy content of this page