fbpx
Економіка
Людям, які працюють на непідконтрольних територіях стаж не нараховується — Мінсоцполітики

Людям, які залишились на окупованих росією територіях, і при цьому зберегли роботу, але не сплачують до української казни Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — страховий стаж не нараховуватиметься.

Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Поки вони не сплачують ЄСВ, їхній страховий стаж не буде зараховуватися ні в якому вигляді”, — сказала міністерка.

Міністерка зауважила, що на тимчасово окупованих територіях залишилось близько трьох мільйонів пенсіонерів, і всім їм автоматично нараховуються пенсійні виплати.

“З 2014 року на тимчасово окупованих територіях перебувало 1,277 млн пенсіонерів, з них 1,160 млн перепризначилися, тобто виїжджали на підконтрольну територію і підтвердили свій статус, а 117 тисяч осіб не зверталося, і ми не знаємо що з ними. З урахуванням нових окупованих територій, таких пенсіонерів близько 3 млн”, — повідомила Жолнович.

Якщо через шість місяців після нарахувань пенсії її ніхто не отримав, банк зупиняє виплати.

“Саме призупиняємо, бо ми не знаємо, чи та людина не може зняти ці гроші, чи справді з нею уже щось сталося. А так намагаємося нараховувати, бо все ж презюмуємо, що люди живі”, — додала міністр. За її словами, якщо по завершенню шестимісячного терміну, на який було призупинено нарахування пенсійних виплат, людина виходить на зв’язок, то пенсію донараховують.

Фото: Інтерфакс.

08/07/2022

You cannot copy content of this page