fbpx

Медреформа впевнено набирає обертів: кожному безкоштовний рентген і е-картка

Медреформа в Україні набирає обертів – у МОЗ анонсували її наступні етапи.

У другій половині наступного року відомство планує запустити для українців безкоштовну діагностику – рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця і інші обстеження. Послуги оплатить Нацслужби здоров’я, але тільки якщо на діагностику направляє сімейний лікар. Безкоштовними будуть і візити до лікарів вторинної медицини, але теж за напрявленням терапевта. Відвідати вузького фахівця можна і без направлення, але така консультація обійдеться пацієнту в копієчку.

Платними стануть і інші послуги, наприклад, ті, які відносяться до сфери естетики і косметології, пише “segodnya“.

“Медзаклади зможуть надавати ці послуги платно офіційно”, – уточнює голова МОЗ Уляна Супрун.

Єдиний перелік платних послуг у лікарнях відомство обіцяє оприлюднити найближчим часом.

Одним з кроків медреформи 2019 року стане запуск електронних медкарток. Всі дані про здоров’я пацієнта обіцяють оцифрувати. До картки хочуть додати електронні направлення до спеціалістів вторинки, рецепти на “Доступні ліки” і лікарняні. У зв’язку з цим в МОЗ радять головам міст і громад закупити до своїх лікарень комп’ютери.

“Треба швидше реорганізувати медустанови в комунальні некомерційні підприємства і створити привабливі умови для роботи медиків”, – додають у відомстві.

У проекті бюджету на наступний рік на охорону здоров’я передбачено 92,3 млрд грн – на 9,5 млрд грн більше, ніж цього. На первинку хочуть виділити 15,3 млрд грн, на вторинний ринок – 2 млрд грн, на екстрену медичну допомогу – 1 млрд грн.

Нагадаємо, цього року в рамках медреформи близько 18 млн українців вже вибрали сімейного лікаря. За останні три місяці 161 медустанова, яка уклала договір з Нацслужби здоров’я, отримала майже 820 млн грн.

Лікар: буде менше паперової тяганини

Багатьом лікарям електронні медкартки до душі.

“Можу в кілька кліків побачити всю історію хвороби пацієнта: його скарги іншим лікарям, їх думку і виписані препарати – це допомагає в діагностиці. Під час прийому заношу дані відразу до програми, це повністю позбавляє від паперової тяганини”, – розповів невропатолог з приватної лікарні Олександр Ніколаєнко.

Він вважає, що система е-карток буде, до речі, і в держклініках, але сумнівається, що влада зможе забезпечити кожного лікаря комп’ютером.

Медики будуть раді і безкоштовній діагностиці.

“Рентген у нас безкоштовний, але ми беремо плату за витратні матеріали – на них фінансування не дають. Якщо плівки оплатить держава – і пацієнтам буде приємніше, і співробітникам менше мороки з їх закупівлею”, – вважає терапевт Тамара Глинник.

Читайте також: Як ваш номер телефону впливає на вашу долю?

You cannot copy content of this page