fbpx
Історії з життя
Нашу розмову з майбутньою невісткою почув син і тепер відмовляється женитися. А що він думав, що все отак гладко в житті буває, як він собі придумав?

Моєму синові вже сорок років, а у нього ні дітей, ні дружини. Думаю, що я його надто опікала, бо він не мав потреби в тому аби собі дружину шукати: я наварю їсти і його запрошую на обід чи вечерю. Прийду та наб’ю холодильник продуктами, поприбираю все та поперу. Він йде з чистої хати і приходить додому, а я, як скатертина-самобранка, вже все зробила: випрала, попрасувала та погладила, наварила і напекла.

Коли був молодшим, то вже планував женитися і я тоді була проти, бо невістка майбутня вже мені геть не подобалася. От відчувала я, що вона його не любить, відчувала.

І що – після весілля пожили трохи і розбіглися. І то я вам скажу, що вони жили окремо і я до них не вмішувалася!

Я ще надіялася, що, може, будуть діти і якось все втрясеться, бо ж ніхто не ідеальний. Але ж ні – розбіглися і все.

І як згадує про Леську, то аж йому лице міняється:

– Не хочу більше одружуватися, бо спочатку жінка одна, а після весілля її просто не можна впізнати! Ні, дякую!

Але роки почали просто летіти, а мій син і на думці не має, щоб одружуватися! Я ж щодень у нього, то бачу, що туди не ступає нога жінки!

Що вже я молюся, що вже думаю ночами безсонними… Я вже згідна і на жінку з дитиною, лиш би була добра до мого сина!

– Тимофію, ти ж не молодієш, – кажу йому, – Треба якийсь слід залишити по собі. Ну, як це отак прожити життя і не мати для кого в старості жити? Я ж онуків хочу!

– Мамо, мене все в житті влаштовує, – каже отак собі він спокійнісінько.

Я й подругам це розказую, а вони мене й обвинувачують:

– Ти доки отак будеш за ним, мов за малюком доглядати? Перестань туди ходити і може він й задумається, що треба самому раду давати та жінку шукати.

Я перестала, чесно вам кажу… Але ж там мої вазони… Ну всі зів’януть, коли не поллю!

Аж одного дня я сиділа біля дому Тимофія і все переконувала себе, що вазони цілі, як біля мене підсіла доволі мила жінка, років тридцяти, якраз собаку вигулювала і подумала, що я живу в цьому домі і питала щось про майстра з ЖЕО.

– Не знаю, – кажу, – Якщо вам щось по воді, то ось номер мого сина, він отам на другому поверсі живе і вам допоможе, – клянуся, просто так дала без якоїсь думки.

А вона й до нього зателефонувала і у них почалася якась взаємодія, контакт якийсь, бо як інакше то пояснити, що мій Тимофій почав сам до неї приходити та запрошувати як не в кіно, то на прогулянку?

Сам, сам, без мене…

А якось я не витримала і пішла дивитися, що там з моїми вазонами. Я ж не знала, що там буде ця дівчина. Відкриваю я двері своїм ключем і чую, що в хаті й парфумами жіночими пахне і чимось смачним з кухні.

Чи я втішилася – не то слово, особливо, коли побачила, що мої вазони живі! Я на кухню – а вона там.

Ми одна на одну витріщилися.

– Я мама Тимофія, – кажу їй перша.

– А я, напевно, його наречена Алла, – простягла вона мені руку.

– Господи! Яка я рада, що тоді дала тобі його номер телефону!, – кажу я і на ці слова приходить Тимофій.

– Ви що знайомі?, – питає.

– Так, випадково, – почала Алла. – Я шукала майстра…

Тимофій її перебив і давай говорити, що він відчував, що щось не так, бо надто все йде гладко, а то я консультую Аллу за його спиною…

Ну таке вже молов, що мені було за нього соромно! Алла пішла геть, я ж почала його переконувати в зворотному, що то просто випадковість, але він не вірить… Я просто не знаю, що робити…

Фото Ярослава Романюка.

You cannot copy content of this page