fbpx
Історії з життя
Одного дня, забираючи сина з ясел, я зустріла біля свого під’їзду колишню свекруху. Вона на мене чекала і, привітавшись, сказала, що хоче зі мною поговорити. Спочатку розмова не клеїлася, але потім жінка таки змогла озвучити причину візиту

На десятому році нашого, як я наївно вважала, щасливого сімейного життя, коли старша донька вже готувалася піти до школи, а менший ледь повзати навчився, весь звичний спосіб життя розлетівся у друзки.

Той день для мене став знаковим і переломним, тому я не забуду його ніколи. Чоловік повернувся з роботи трохи пізніше звичайного, ми вийшли його зустрічати, але він якось якось відсторонився і пішов до шафи збирати речі.

Я здивовано запитала, що відбувається, і почула у відповідь, що він іде до іншої. Мовляв там його справжня сім’я, а терпіти далі і жити “тут” він уже сил не має.

Наступні кілька тижнів пам’ятаю погано. Щось їла, чимось годувала дітей, якось рухалась, але все в тумані. Все те було настільки несподівано і приголомшливо, що я просто вірити відмовлялась.

Повернула до реальності квитанція за комуналку. Якось так склалось, що накопичень я не мала, гроші що були витрачено давно, а як і на що жити я просто уявлення не мала. Підказала подруга. Я здала в оренду одну з трьох кімнат нашої квартири, меншого змогла влаштувати у ясла і закрутилась, як білка у колесі.

Ми офіційно розлучилися, чоловік не претендував на житлоплощу, але про те, що в нього є діти він забув повністю. Не намагався спілкуватись, не допомагав ніяк абсолютно. Була людина у моєму житті – і не стало раптово.

Трохи згодом я дізналася, що нова обраниця далеко не юна дівчинка, як думалося спочатку. У неї теж двоє дітей, з молодшим вона ще сидить у декреті, а чоловік мій ще й виплачує кредит за її квартиру. От з такою людиною я жила!

Одного дня, забираючи сина з ясел, я зустріла біля свого під’їзду колишню свекруху. Вона на мене чекала і, привітавшись, сказала, що хоче зі мною поговорити. Спочатку розмова не клеїлася, але потім жінка таки змогла озвучити причину візиту:

— Прости, не знала, як підійти і що казати після всього що він зробив. Соромно мені. Не думала, що зробить так. Повір, я не знала нічого. Я ж не з каменю. Онуків люблю, та й ти не чужа. Можна я бачитимусь з онуками, можна допомагатиму тобі?

Я була не проти і навіть зраділа, хоч слова колишньої свекрухи були для мене несподіваними, адже ж вона не надто любила мене раніше.

Відтоді мені стало значно легше. Обох діток забирала до себе свекруха, а я могла працювати без лікарняних і не перейматись, що там з малими. Зарплатні вистачало впритул, але кімнату більше здавати потреби не було. Нарешті мій дім став лише моїм.

Минуло три роки. Син пішов в садок, донька піде до четвертого класу цьогоріч, аж тут з’явився мій колишній. Смішно, але його нова “дружина” (а вони так і не одружились) після останнього платежу по кредиту вказала моєму колишньому на двері. Звісно, він мені озвучив версію про те, що все зрозумів і любить, але в цю казку навіть дитина не повірить.

Побачивши тата на порозі малі кинулись до нього. Він одразу сказав, що житиме тепер з ними і ті радісно застрибали довкола. Його мама зворушено втирала сльози щастя і лише я була геть не розчулена такою сценою і вказала колишньому на двері.

Мене ніхто не зрозумів. Подруги біля скроні пальцем крутять, адже знають як мені не просто, а мій колишній навіть у наш час гарно заробляє. Кажуть що я не повинна “впускати” шанс на примирення.

Мама чоловіка, так та на руках його готова носити і заводить мову про воз’єднання родини щоденно.

Діти…тут і говорити нічого. Для них тато завше був ледь не святим.

І що мені робити? Можливо і справді у наш важкий час не потрібно бути максималісткою і пробачити колишнього, адже на роботі у мене почались звільнення і хто його знає, як далі буде?

Чи все ж хто зрадив одного разу, зрадить і вдруге і не потрібно повертати його в життя нашої родини.

Голова обертом.

Ольга Л.

20,08,2022

Головна картинка ілюстративна.

You cannot copy content of this page