fbpx

По всій Україні ціни на воду зростуть через проблеми з хлором

ДніпроАзот” відновив роботу, і хлор нині надходить до Водоканалів України. Про це повідомила в ефірі “5 каналу” віце-президент Асоціації Водоканалів України Ольга Бабій.

При цьому чиновник зауважила: “Я не думаю, що “ДніпроАзот” вийшов з цієї ситуації з гарним обличчям. По-перше, підняття ціни на хлор вплине на кожного споживача в Україні, тому що за рахунок збільшення вартості хлору вартість води зросте щонайменше на 2-3% незалежно від розміру міст. Коли ми говоримо про їхній монопольний стан, то вони де-факто не визнаний монополіст, вони є просто монополістом і тут треба буде з цим щось робити. Це рішення щодо “ДніпроАзоту” мають приймати компетентні органи, зокрема Антимонопольний комітет і СБУ, бо це питання національної безпеки”.

Бабій також зауважила, що тепер в Україні серйозно замислилися над тим, аби “ДніпроАзот” не залишався надалі монополістом: “Ми зробимо висновки. І будемо налагоджувати імпорт, створювати резерви і мати імпортовані контракти для запобігання таких наслідків у майбутньому”.

Чиновниця також сказала, що ситуацію з “ДніпроАзотом” оживила дискусію щодо того, які є альтернативи очищення води хлором. “Я думаю, що ми зробимо гарні висновки, терміново долучимо науку, визначимо типи очистки води для різних міст України і реалізуємо це через програму “Питна вода”. Вона додала, що в кожному регіоні України треба по-особливому підходити до очищення води.

Читайте також: Порошенко наклав вето на закон про контрабанду лісу

Довідка. В Україні існує лише одне підприємство, що постачає рідкий хлор на всі Водоканали України – це “ДніпроАзот”, і воно є монополістом. Минулого тижня почалася кампанія, коли “ДніпроАзот” оголосив, що призупинятиме роботу і не постачатиме рідкий хлор на українські Водоканали. Нагадаємо, “ДніпроАзот” належить бізнесмену Ігорю Коломойському (група “Приват”).

Служба безпеки України розпочала перевірку дій посадових осіб ПАТ “ДніпроАзот”, які призвели до створення дефіциту рідкого хлору. Своїми діями посадовці створили передумови для порушення нормального функціонування об’єктів життєзабезпечення населення та небезпеку для здоров’я людей.

You cannot copy content of this page