fbpx

Що варто знати про молоко і молочні продукти: Супрун розвінчала міф

Близько 75% дорослого населення мають знижену здатність перетравлювати лактозу в дорослому віці.

Існує багато міфів та тверджень щодо користі та шкоди молока, і в цілому щодо його природності для організму людини написала у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає Gazeta.ua

“Молоко та молочні продукти – це те, що є в нашому раціоні від народження, це досить звична для нас їжа. Якщо є непереносимість лактози, існує сенс в помірних кількостях, але часто вживати кисломолочні продукти, що містять живі лактобацили та біфідобактерії. Саме вони здатні переробляти лактозу із найменшим газоутворенням”, – говорить Супрун.

Світові організації в галузі харчування рекомендують вживання 2-3 порцій молочних продуктів в день. Одна порція, в даному випадку, прирівнюється до приблизно склянки рідкого продукту, або 40 г – для твердого сиру.

Читайте також: Домашнє згущене молоко за 15 хвилин

“Молочні продукти можна і треба вживати, але вони не мають бути основою раціону. Якщо ви відчуваєте дискомфорт після вживання таких продуктів – проконсультуйтесь зі своїм лікарем”, – підсумувала Супрун.

Деякі дослідження вказують, що корисна мутація, яка дала нам можливість без проблем споживати молоко, відбулась, з точки зору еволюції, відносно нещодавно – приблизно в період одомашнення корів та кіз. З того часу молоко стало важливою складовою раціону – як хороше джерело поживних речовин, кальцію та вітаміну D.

“Молоко містить молочний цукор – лактозу, і для її розщеплення та подальшого засвоєння необхідно виробляти фермент лактазу. Цей фермент розщеплює дисахарид на моноцукри, які всмоктуються в кишківнику та засвоюються нашим організмом. Якщо така схема в організмі не спрацьовує – цукор не всмоктується і дістається мікроорганізмам нашої мікробіоти. Вони споживають лактозу та утворюють велику кількість газів, що є класичним симптомом при непереносимості лактози”, – розповіла Супрун.

Вироблення лактази відбувається у всіх ссавців у ранньому віці, водночас її активність з віком часто знижується. Тому “сприйняття” молока та молочних продуктів відбувається у всіх людей по-різному.

You cannot copy content of this page