fbpx
Дозвілля
Щоб улюблені помідори були великими і дозрівали швидше і не тріскали

Щоб улюблені помідори були великими і дозрівали швидше, приготуємо для них корисні напої:

  • в 10 літрів додамо 3-4 краплі йоду. Поливати томатні кущі слід під корінь один раз в тиждень в об’ємі 1,5-2 літра під кожну рослину;
  • заповніть бочку об’ємом 200 л кропивою і листочками кульбаб приблизно на 1/3.
    Додайте в суміш відро гною, залийте водою. Для прискорення бродіння накрийте бочку плівкою.

Приблизно через 10 днів добриво буде готове. Отриману підгодівлю перед застосуванням розведіть водою в пропорції 1:10 і полийте помідори з розрахунку на 1 кв.м 3-4 літра.

Перший полив висадженої у відкритий грунт розсади проведіть через 7-10 днів. Не забувайте мульчувати і розпушувати грунт. А проти фітофторозу обробляйте рослини зеленкою через два тижні після посадки розсади на постійне місце. Приготуйте розчин: на 1 л води 1 крапля зеленки. Обробки можна повторювати кожні два тижні.

Мої заповіді вирощування томатів

Протягом багатьох років, що я займаюся городництвом, мій інтерес до помідорів тільки зростає. Поступово у мене накопичився великий досвід, завдяки якому зараз врожаї у мене завжди такі, що натішитися не можу!

Хочу поділитися своїм досвідом з вами.

1. Насамперед виростити хорошу, міцну розсаду.

Дуже важливо вибрати якісне насіння.

Краще сіяти в окремі горщики і утеплювати їх. З настанням тепла укриття прибираємо, а підрослі томати проріджуємо.

2. Другий момент, дуже важливий: формувати в одне стебло.

Видаляємо всі пасинки раз в три дні і листя нижче першої кисті. Один корінь повинен працювати на одне стебло. Інакше сили будуть йти на утворення маси стебел і листя, а не плодів.

3. Як тільки кущі втомляться триматися вертикально, їх треба підв’язати шнурами, кінці яких закріпити на верхніх жердинах.

У міру зростання стебло обкручуємо шнуром. Коли зав’яжуться плоди, то важкі кисті також підв’язати, інакше заломи перешкоджатимуть наливу плодів. Під нижні кисті підкласти дощечки, щоб плоди не лежали на землі.

4. Середньостиглі сорти, особливо сливоподібних томатів, дають рясно квітучі кисті.

Якщо відщипнути зайві квітки, залишивши перші п’ять-сім, а на великоплідних дві-три, то залишені виростуть швидше.

5. Коли на стеблі утворюється п’ять кистей, видалити точку росту, залишивши три листа над верхньою.

Замість точки росту будуть наполегливо з’являтися міцні пасинки-двійнята, їх треба регулярно виламувати. Все одно урожай від них не отримати до кінця літа.

6. Пасинкувати без жалю!

З моменту висадки розсади і все літо вискубувати пагони, що відростають від кореня і з пазух листя. Врожаю з них ми не дочекаємося — не в Бразилії живемо.

7. Щоб уникнути фітофторозу, всіляко боріться з вологістю повітря в теплиці: провітрювати вдень, поливати тільки під корінь.

8. У кінці липня зробити останній хороший полив і замульчувати весь грунт під кущами товстим шаром соломи або тирси.

Читайте також: Морква сходить на 3-5 день після сівби! як посіяти моркву без прорідження, але зібрати великий врожай

9. Своєчасно збирати плоди, особливо з нижніх кистей.

Поки плоди не мають блиску — вони ще в стадії наливу. Коли досягли оптимального розміру, заблищали — значить, можна знімати їх. Дозріють в ящиках і будуть так само смачні, як і почервонілі на кущах.

10. Вирізати все непотрібне

Кисті, які вже плодоносили, пожовкле листя, все листя нижче плодів. Кущі, з яких знято всі плоди, тут же зрізати секатором. Таким чином, в теплиці побільшає світла і повітря для останніх томатів, які дозрівають.

Що робити щоб помідори не тріскали

Помідори не будуть розтріскуватися, якщо ближче до збору врожаю полив томата скоротити і протягом тижня-півтори звести до нуля, навіть якщо вночі холодно, а вдень тепло. В цьому випадку плоди вийдуть більш солодкими і ароматними. Причому це стосується не тільки почервонілих на кущі, а й зібраних в кінці сезону бурими або зеленими і ті, які «дійшли» до кондиції в кімнатних умовах помідорів.

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page