В Україні з сьогоднішнього дня, 4 квітня, набула чинності основна частина закону, який посилює контроль у сфері харчової продукції.
Закон прийнято Верховною Радою ще в травні 2017 року, президент України Петро Порошенко підписав документ у червні 2017 року, пише “segodnya“.
Закон стверджує базові принципи європейської системи державного контролю за безпечністю харчових продуктів:
– передбачає введення зовнішнього щорічного аудиту, до якого в тому числі залучатимуться представники громадськості;
– обмежує коло осіб, яким можуть делегуватися повноваження щодо проведення державного контролю;
– вводить фіксовані розміри штрафів за порушення.
Тепер підприємствам потрібно завжди бути готовими до перевірок – закон передбачає, що контроль стане ризик-орієнтованим і буде проводитися “з періодичністю, достатньою для підвищення безпеки продуктів”. Наприклад, підприємство, віднесене до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз у квартал.
Раніше був передбачений обов’язок держоргану попередити підприємство про перевірку за 10 днів до її початку. Таким чином губився ефект раптовості й підприємці встигали приховати порушення. Крім того, почнуть враховувати вид продукції, з якою працює підприємство.
Порушення нового закону передбачає такі штрафи:
– виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованих потужностей тягне за собою штраф у розмірі 74,46 тис. грн на юридичних осіб, для фізичних осіб-підприємців – 40,954 тис. грн;
– виробництво, зберігання харчових продуктів або кормів без отримання експлуатаційного дозволу – 111,69 тис. грн для юросіб, для фізосіб-підприємців 74,46 тис. грн;
– реалізація швидкопсувних харчових продуктів або кормів, терміни зберігання яких минули, але в результаті цього вони не стали шкідливими для здоров’я людини або тварини – 44,676 тис. грн для юросіб, 29,784 тис. гр для фізосіб-підприємців.
Якщо виявлені фактори є загрoзoю для життя і здоров’я людини, державний інспектор має право прийняти рішення про тимчасове припинення роботи підприємства на термін до 10 робочих днів. Зупинення роботи, що перевищує цей термін, здійснюється тільки за рішенням суду.
Читайте також: “Перед знайомством з ним я пішла до церкви”: Леся Нікітюк про Сергія Притулу
Популярні статті
- Кума образилася, що я їй гроші не позичила. І то так образилася, немов я їй не хочу віддавати її власні гроші. – Така ти кума, як ти так можеш?, – почала вона обурюватися, – Я ж тобі віддам!
- На весіллі свекри влаштували справжню виставу. Подарували нам ключі від квартири, обіцяли в усьому допомагати і робити все, аби ми жили щасливо і забезпечено. Я тоді ще здивувалась реакції чоловіка. Люди хлопали, вітали нас із власним житлом, моя рідня хвалила нових родичів, а чоловік мій лиш скептично кривився і головою хитав
- Знала б що почую, краще б трубки не брала. Сестра казна чого собі надумала а ти тепер розбирайся з усім цим. Але ж знає що мене в країні немає і таке втнула. Я вважаю, що все це через заздрість. Інакше я такої поведінки пояснити собі не можу ніяк
- Розумієте, він щасливий! Мій колишній чоловік щасливий в новому шлюбі, а я цього винести просто не можу.
- Донька Василя стала між мною та ним і то так категорично, що мене аж подив бере. Ти ж уже заміжня і діти є, то чого батькові не дати жити нормально?