fbpx

Скільки заробляють няні в Україні?

В Україні побільшало вакансій для нянь. Це пов’язано з тим, що жінки почали достроково виходити з декрету. Роботодавцям не вигідно, щоб вони сиділи вдома 3 роки, розповіла Gazeta.ua експерт ринку праці Тетяна Пашкіна.

За 30 днів для нянь на сайті пошуку роботи з’явилося 235 нових вакансій.

“Найбільше роботи та найвищі зарплати няням пропонують у Києві, Одесі, Харкові. Працювати можна у державних та приватних дитячих садах, у сім’ях. Щоправда розмір заробітної плати суттєво відрізняється. У державних закладах няням платять 3-4,5 тисячі гривень. У приватних – 10-15 тисяч”, – каже експерт.

Найвигідніше працювати в сім’ях. Наприклад, няні у Києві платять 20-23 тис. грн у місяць. Інколи роботу оплачують погодинно – 80-100 грн.

Читайте також: “Муніципальна няня”: як це буде працювати

“Традиційно найбільше заробляють няні для новонароджених дітей. Вони працюють у вахтовий спосіб – цілодобово. Крім того, до них особливі вимоги – обов’язкова медична освіта, навички масажу для немовлят, медична книжка, досвід роботи, рекомендації. Зазвичай для таких спеціалістів харчування та житло надають безкоштовно”, – додає Тетяна Пашкіна.

За її словами, вихователю у державному дитячому закладі потрібна базова педагогічна освіта, медична книжка, бажано стаж роботи. Приватна няня для сім’ї крім освіти обов’язково повинна мати досвід роботи та рекомендації від сімей, де працювала раніше. Як правило це жінка 35-50 років. Крім догляду за дитиною, їй часто доводиться прасувати, прибирати та готувати їжу.

Кабмін з 1 січня 2019 року відшкодовуватиме гроші, витрачені на послуги няні для дитини до 3 років. Компенсуватимуть 1492 грн – прожитковий мінімум на дитину до 6-ти років. Няню батьки обиратимуть самостійно. З нею підписуватимуть договір про офіційне працевлаштування. Щоб отримати компенсацію, потрібно буде подати свою податкову декларацію та копію угоди з нянею.

You cannot copy content of this page