fbpx

Суд визнав компанію Коломойського банкрутом і тепер він 4,3 млрд грн ПриватБанку не винен

5 липня 2022 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив ліквідаційний баланс і ліквідував юрособу ТОВ з іноземними інвестиціями “Новофарм”, пише Finbalance.

Повідомляється, що загальний обсяг вимог кредиторів до компанії, які визнав суд, становив 10,44 млрд грн. Під час ліквідаційної процедури була погашена заборгованість на 2,7 млн грн.

“Згідно з ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв’язку з недостатністю майна, вважаються погашеними”, – йдеться в судовій ухвалі.

Слід зауважити, що раніше в судових матеріалах наводилися дані Генеральної Прокуратури України, що Нацбанк визнав ТОВ з іноземними інвестиціями “Новофарм” пов’язаною з ПриватБанком особою.

Згідно із судовими матеріалами, 16 грудня 2016 року (за кілька днів до націоналізації) ПриватБанк відкрив кредитну лінію для ТОВ “Новофарм” із лімітом 3,2 млрд грн. Як забезпечення за відповідними кредитними зобов’язаннями Pointex Sale LLP надала у т.ч. євробонди ПриватБанку номінальною вартістю $80 млн, які випустив банк через UK SPV Credit Finance plc (ці папери врешті-решт потрапили під bail-in/списання в процесі націоналізації ПриватБанку).

16 серпня 2019 року Господарський суд Дніпропетровської області видав наказ про примусове виконання свого рішення від 23 липня, яким було задоволено позов ПриватБанку до ТОВ “Новофарм” і стягнуто з відповідача на користь позивача 288 млн грн заборгованості за відсотками за згаданий вище кредитний договір від 1 року. Крім того, з огляду на несвоєчасну виплату позичальником відсотків, суд на вимогу банку розірвав зазначену кредитну угоду (сума позики була 3,2 млрд грн під 10,5%).

У квітні 2021 року ТОВ з іноземними інвестиціями Новофарм було визнано банкрутом постановою Госпсуду Дніпропетровської області.

Фото: pravda.com.

07/13/2022

You cannot copy content of this page