fbpx

Систему не можна буде обдурити: у Китаї встановлюють камери, які ідентифікують людину із закритим обличчям та зі спини

Ця національна система відеостеження матиме доступ до архіву зображень кожного громадянина. І на їхній основі зможе розпізнати всіх за формами тiла чи навіть за ходою!

У Китаї встановлюють камери, які ідентифікують людину із закритим обличчям та зі спини
Технологія розроблена компанією Watrix, пише газета Експрес.

“Систему не можна буде обдурити, навіть якщо зумисно кульгати, йти широким кроком або горбитися, адже система аналізуватиме особливості всього тiла”, — заявив керуючий директор Watrix Хуан Юнчжені. За його словами, технологія може ідентифікувати людей навіть за умови, що їх обличчя закрите, або зі спини.

— Для штучного інтелекту це нескладна задача, — каже Ірина Юрчак, доцентка Інституту комп’ютерних наук та інофрмаційних технологій. — Вивчення ходи стане додатковою опцією, адже співставлятимуться й інші дані — зріст, вік, стать.

— Сьогодні у КНР працюють 176 мільйонів камер. А до 2020 року їх кількість перевищить 600 мільйонів. Для чого владі така кількість “очей”? — Камери виконують чимало важливих функцій. Зокрема, таким чином можна ідентифікувати і затримувати злoчинців, слідкувати за виконанням правил дорожнього руху, відстежувати різноманітні інциденти.

Читайте також: Українка в Китаї: “Щоб викупити мене в батьків, чоловік зібрав 10 000 доларів”

— А як люди сприймають таку ідею тотального стеження?

— Деякі країни називають це “техно-тoтaлітаризмом”. Однак розвиток технологій не підпорядковується законам моралі, —вважає Рустем Жангожа, професор, доктор політичних та філософських наук. — Крім того, подібне спостереження може стати передумовою виникнення безконфліктного суспільства, де кожен має гарантію безпеки. Китайці готові до такого тотального контролю. Тут уже давно застосовується імплантація чипів засудженим та ув’язненим — таким чином інші громадяни отримують відчуття безпеки та комфорту.

І. Юрчак: — Якщо ви користуєтеся комп’ютером або смартфоном із виходом в інтернет, якщо зареєстровані у соцмережах, значить, за вами також слідкують. Гугл “бачить” вас, де б ви не були. Ось чому вам приходять повідомлення з проханням оцінити те чи інше місце, із пропозиціями послуг, товарів тощо. Гугл знає, що ми любимо, з ким ми дружимо, де буваємо…

До слова, за декілька років національна система стеження КНР об’єднає не лише дані від правоохоронців, а й від банків, лікарень, судів. І на її основі у Китаї хочуть запровадити так званий соціальний рейтинг. Ті, у кого він буде низький, матимуть проблеми, якщо захочуть взяти кредит, посісти високу посаду.

You cannot copy content of this page