Та я не знімаю відповідальності зі свого сина, ні, але й Надія теж добра, невже вона сама не бачила, за кого заміж виходить

Я їй одразу сказала, що вона не пара моєму синові, а вона тоді як хвіст вверх підніме і з хати.

Я ще не договорила, а вона вже себе проявила, розумієте?

Я їй хотіла сказати, що вони не будуть щасливі, бо надто різні, вона така, що наче сонце гасне, розумієте, всю радість і усмішку, як рукою забирає. В кожного ж є в оточенні такі люди, що наче ті сичі сидять і вже й вам та гостина не мила чи розмова.

Але тоді Павло побіг за нею і таки розписався, далі весілля справили. Але яке то було весілля?

Молода сиділа і тримала жениха за руку всю церемонію. Я вам кажу, що не мав права з дружбами вийти на вулицю, бо вона образу губи копилила.

І я сина так само попереджала, що то спочатку така поведінка люба серцю, коли тобою аж так дорожать, але потім це все обтяжує. Не слухав.

Я ще думала, що не буду того всього бачити і мені легше на серці буде, але молоді вже дуже любили в нас вдома відпочивати. У нас свій будиночок недалеко від озера, дуже гарно і затишно. Але я не розуміла, чому Надія приїжджає, адже вартує прийти до нас ще тітці чи кумам, як вона одразу своє фірмове обличчя робить і встає з-за столу та йде геть. Далі має Павло за нею йти, бо інакше вона з ним не буде говорити.

– Та хай йде, Павлику, ми тебе сто років не бачили, – кажуть куми.

– Та пізніше поговоримо, – казав Павло і таки за нею йшов.

А як вже вони зрозуміли, що чекають дитину, отоді я вже на собі характер Надії і випробувала, бо вирішила вона, що буде жити на свіжому повітрі з нами.

– Надіє, ще дитини й не видно, поживи з чоловіком, їсти йому теж треба приготувати та випрати. А як вже будеш далі на терміні, то ми тебе приймемо радо.

– Ні, дитині вже треба всього натурального і чистого, особливо повітря.

Що я пережила… Тільки щось не так зготую, то вона одразу хапається за бік і вже їй треба швидку. «То мені треба», – думала я про себе.

Я вже й до свахи телефонувала аби свою доньку трохи до себе взяла, бо я не витримую ці капризи в такій молодій жінці.

– То їй перейде, – каже та.

Як перейде, коли то такий характер?

А тепер чи ви б здивувалися, що Павло собі когось там знайшов? Я не здивована, я просто не розумію, чому треба було на неї натрапити і з нею женитися – от моя основна претензія до сина.

А все ось як розкрилося – приїхав Павло та сіли ми за стіл, говоримо, бо давно не бачили сина, як Надя звично з-за столу і геть, бо він їй уваги не приділив.

Павло за нею і в саду говорили, як тут його сусід окликнув, щось вже мав йому сказати, а в той час Надія до його телефону, а він на паролі, а вона тоді давай:

– Чому ти телефон поставив на пароль? У тебе є від мене секрети?

І отак вона й дізналася, що в Павла інша.

Одразу дійшло до швидкої, я зателефонувала сватам, щоб доньку забрали, а сама поїхала з нею і всю дорогу вона мене шпетила, що я такого сина виховала. І тут вже я не витримала:

– А твої очі де були? А розум де був? Ти не бачила, який у нього характер? Ти як хотіла так чоловіка, то чого у нас сидиш, а не біля нього?

Тепер вона каже, щоб моєї ноги не було біля онука, ні моєї, ні Павлової. До появи дитини на світ ще три місяці, але я певна, що вона свого слова дотримає.

Як мені далі бути, адже я не відмовляюся від нього, як і мій син. Дитина не винна, що її батьки геть головою не думали. А ще думаю, що Надя буде дитину проти нас налаштовувати. Ви теж такої думки?

Фото Ярослав Романюк

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page