fbpx
Технології
У Німеччині побудували будинок без рахунків за тепло і електроенергію: як виглядає це технологічне диво

Орендарі квартир платять щомісячно тільки фіксовану орендну плату, розмір якої не залежить від витрати тепла і електроенергії (правда, встановлена ​​верхня межа «безкоштовного» споживання – 3000 кВт * год електроенергії і 100 кубометрів води на рік на квартиру).

Будинок побудований за стандартом KfW-40. Це найвищий стандарт енергоефективних будівель німецького банку розвитку KfW, який приблизно відповідає критеріям «пасивного будинку». Будівля, в якій розташовано шість квартир по 90 кв. метрів кожна, відрізняється потужним зовнішнім утеплення і низькими втратами тепла. Розрахункова питома витрата теплової енергії на опалення / охолодження становить 21,9 кВт * год на квадратний метр.

Будинок оснащений сонячною електростанцією і потужними системами сонячного нагріву води. Ці пристрої займають весь південний схил покрівлі та балконні огородження. Всередині будівлі встановлені великий акумулятор тепла – ємкість об’ємом 20 тисяч літрів, а також батареї – накопичувачі електричної енергії. За допомогою сонця покривається приблизно 70% енергетичних витрат (тепло + електроенергія) в рік (13000 кВт * год).

Надлишки виробленої електричної і теплової енергії в період весна-осінь направляються на енергопостачання двох сусідніх будинків.

Відповідно до критеріїв німецького «Інституту сонячного дому» (Sonnenhaus Institut) будівля навіть вважається енергетично-автономною «самодостатньою», оскільки велика частина енергетичних витрат покривається за допомогою сонячної енергії на місці, і більшу частину року будівля може функціонувати в автономному режимі.

У той же час, звичайно, це – не автономія в повному розумінні слова, оскільки залишкову потребу в електроенергії і теплі забезпечують електричні мережі і газове опалення.

Орендна плата, в яку включено споживання електроенергії і тепла, становить 10,5 євро за квадратний метр. За інформацією забудовника, Wilhelmshavener Spar- und Baugesellschaft, це менше, ніж платять мешканці сусідніх будинків. Крім того, орендарі безкоштовно заряджають свої електричні автомобілі та велосипеди.

Всі квартири були орендовані ще до закінчення будівництва.

You cannot copy content of this page