fbpx

В Україні в найближчому майбутньому може різко подешевшати курс долара: до чого готуватися

Уже в найближчому майбутньому долар в Україні може різко подешевшати. Сировинні ринки ростуть, а разом з ними і доходи від експорту. Українська національна валюта одна з найбільш недооцінених у світі. З таким твердженням погоджуються і в МВФ, і міжнародні експерти, пише “Обозреватель

Аналітики підрахували, що долар в Україні зовсім повинен коштувати менше 10 грн. Такий курс – практично неможливий, проте, зміцнення до 24 грн / $ – реально.

Ми розібралися, як і за яких умов може різко подорожчати гривня.

Гривня коштує стільки, скільки за неї платять

Будь-який ринок, в тому числі і валютний, залежить головним чином від двох показників – попиту і пропозиції. Чим більше в Україні валюти, тим дешевше вона коштує. Джерел поповнення валюти кілька: кредити, інвестиції, перекази заробітчан, експорт.

Для прикладу, на руках у населення за різними оцінками від 25 до 100 млрд доларів. Якщо населення почне масово позбавлятися американської валюти і купувати гривні, курс долара впаде, а курс гривні – виросте. Правда, така ситуація, впевнені економісти, практично неможлива.

Але є й інші можливості для ревальвація (зміцнення). Наприклад, якщо вдало завершити розпочаті реформи, активізувати боротьбу з корупцією, поліпшити бізнес-клімат, то іноземні інвестори можуть кардинально змінити співвідношення попиту і пропозиції на ринку, вважає керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій.

“Звичайно, курс в 12 гривень зараз вже недосяжний, але при сприятливих умовах, я б сказав, що курс в 24 грн / $ цілком може бути реалістичним”, – вважає Паращій.

“Звичайно, курс в 12 гривень зараз вже недосяжний, але при сприятливих умовах, я б сказав, що курс в 24 грн / $ цілком може бути реалістичним”, – вважає Паращій.

Згідно з опублікованим звітом МВФ, найближчим часом – сприятливий період для світової економіки. На цьому тлі зростає і українська національна валюта. Сировина, яке експортує Україна, дорожчає, тому валюти в країні стає більше.

Читайте також: ПІДКОРИЛА ЄВРОПУ: УКРАЇНКА ВДРУГЕ ПОСПІЛЬ ПЕРЕМОГЛА НА ЄВРОПЕЙСЬКІЙ МАТЕМАТИЧНІЙ ОЛІМПІАДІ

“Останнім часом ми спостерігаємо ревальвацію гривні. Відбувається це на тлі зміцнення світової економіки і зростання цін на наші основні експортні товари. Це в свою чергу призводить до зростання валютних надходжень, що і дозволяє побачити зміцнення гривні на валютному ринку”, – розповідає старший аналітик “Альпарі” Максим Пархоменко.

Крім цього, останнім часом можна спостерігати приплив іноземних інвестицій, який йдуть в українські облігації, дохід за якими після монетарної рестрикції значно збільшився. Це дозволяє гривні прискорити темпи зростання, так як всі бонди торгуються виключно в гривнях, що і формує додатковий попит на них.

При таких умовах вже незабаром гривня може досягити курсу в 24 грн / $, впевнений Максим Пархоменко. Дізнатися, як від курсу гривні залежать ціни на різні товари, можна ознайомившись з інфографікою.

Головний ризик: втрата співпраці з МВФ

У найближчі кілька місяців в Україні остаточно вирішитися питання співпраці з МВФ. Як відомо, країні належить виконати ще два взятих на себе зобов’язання – запустити Антикорупційний суд і переглянути тариф на газ. Без Фонду України також може втратити співпрацю з ЄБРР, залишитися без макрофінансової допомоги ЄС. Більш того, МВФ впливає і на позицію України на світових кредитних ринках.

Відмова від МВФ може підштовхнути курс долара до позначки в 30 грн. До слова, навіть якщо Україна отримає кредит від МВФ, це всього лише тимчасове вирішення проблеми. Головне завдання – збільшити обсяг зовнішніх інвестицій і ліквідувати негативне сальдо торговельного балансу. В такому випадку співвідношення попиту і пропозиції валюти покращиться, а на курс гривні більше не будуть впливати транші МВФ.

“Значне зміцнення гривні теж не дуже добре. Це може привести до того, що українські товари на міжнародних ринках подорожчають і стануть менш конкурентоспроможними”, – вважає Олександр Паращій.

Крім того, в результаті зміцнення гривні також скоротяться і номінальний обсяг бюджету країни, так як скарбниця в тому числі поповнюється експортної виручки.

You cannot copy content of this page