fbpx
Економіка
В Україні зросли ціни на яблука

Українські яблука істотно подорожчали в цьому сезоні, але їх вартість не є рекордно високою. Втім, раніше Єврокомісія скасувала рішення про заборону експорту в ЄС овочів і фруктів з України, а тому, на думку експертів, чекати дешевих яблук українцям не слід.

Як свідчать дані “Інфо-Шувар”, найпопулярніші сорти яблук на початку жовтня в оптовому продажі коштують мінімум в 1,5 рази дорожче, ніж рік тому. Хоча в порівнянні з початком жовтня 2017 поточні ціни все ще нижче в середньому на 12%.

Джерело https://ukr.segodnya.ua

Найбільше зростання ціни в порівнянні з минулим роком зафіксовано по сорту “Лігол”, який рік тому коштував удвічі дешевше. Істотно подорожчали і сорти “Чемпіон” і “Декоста” – на 70% і 80% відповідно.

“Зростання цін пов’язане з меншим урожаєм яблук. Однак ціни не вплинули на попит, він залишається задовільним. Це створює непогані умови для заробітку українським трейдерам, їх кількість помітно збільшилася на оптових ринках України. <…>

У минулому році українські фермери зібрали рекордний врожай яблук, тоді ціни були майже вдвічі нижче. Незважаючи на зростання ціни, сьогодні майже всі яблука на ринку мають українське походження. Для імпорту поки передумов немає, в сусідній Польщі яблуко в цьому році теж подорожчало, сьогодні його вартість порівнянна з вартістю українського яблука”, – зазначила глава департаменту аналітики ОРСП” Шувар “Тетяна Гетьман.

Раніше в аграрних ЗМІ вже зазначалося, що Україна і Польща в 2019 році зберуть значно менший врожай яблука ніж рік тому. Але якщо у випадку з Україною йдеться про фактичний “вiдкат” до показників 2017 року, то в ЄС урожай суттєво впаде тільки до 2018 року.

Читайте також: Ярославе, я хочу, щоб у нас була така ж дівчинка

Згідно з прогнозами WAPA, в Польщі врожай яблук в 2019 році буде на 44% нижче, ніж рік тому, і на 30% менше в порівнянні із середнім показником за попередні три сезони. Але в цілому в ЄС врожай впаде лише на 20%, до 10,5 млн тонн, і буде на 15% вище, ніж у неврожайному 2017 році.

Нагадаємо, новини “Сьогодні” порівняли вартість продуктів в Україні з цінами в США, ОАЕ і Бельгії. Результати експерименту виявилися не дуже радісними для українців: