fbpx

Вакцини від грипу вже є у аптеках. Скільки українцям коштуватиме захист

Вакцини від грипу надійшли до українських аптек. Про це у четвер, 11 жовтня, повідомив директор Центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта, передає ТСН.

“Вакцини від грипу доступні в Україні, вони не просто зареєстровані, вони надійшли до аптек. Є інформація, що 350 тисяч доз вакцини буде доступно українцям протягом найближчих тижнів”, – повідомив Курпіта.

Вакцинація від грипу належить до рекомендованих, а не обов’язкових, тому МОЗ не закуповував вакцини за державний кошт.

Тож придбати вакцини можна в аптеці власним коштом або зробити вакцинацію за рахунок роботодавців, зазначив директор Центру громадського здоров’я.

Орієнтована вартість корейської вакцини Джісі Флю складатиме від 250 грн, французської Ваксігрип – від 350 грн. Верхня межа ціни – до 450 грн. Вакциною Ваксігрип можна щеплювати дітей від 3 років, а вакциною Джісі Флю – від 6 місяців.

Читайте також: Вакциновані від нового штаму не захищені: з’явились перші хворі на грип

“Обидві вакцини є ефективними і безпечними. Різниця в тому, що в корейській вакцині є три штами вірусу, а у французькій чотири штами вірусу. Всі вакцини, що надходять до України, проходять додаткові лабораторні обстеження в лабораторії з контролю якості імунобіологічних препаратів Державного експертного центру. Також їх контролює Держлікслужба України”, – наголосив Курпіта.

Як повідомлялося  раніше, в Україні почалося нетипово раннє поширення грипу.

За даними Володимира Курпіти, за останній тиждень в Україні було зафіксовано більше 142 тисяч випадків ГРВІ і грипу.

“Це не епідемічний сезон, але ми вже починаємо набирати оберти”, – зауважив директор Центру громадського здоров’я МОЗ.

You cannot copy content of this page