fbpx

Вмійте сказати собі “стоп!”: в МОЗ розповіли, як зберегти здоров’я у свята

У святкові дні завжди складно стриматись від поганих звичок у харчуванні. У Міністерство охорони здоров’я дали поради, які збережуть здоров’я у свята.

Відповідний допис з’явився на офіційній сторінці міністерства у Facebook, пише “24 канал“.

Вмійте сказати собі “стоп!”: відмовтеся від додаткової порції, якщо відчули ситість.

В період свят обов’язково їсти овочі – сирі, тушковані, варені чи запечені. Вони не містять великої кількості калорій (за виключенням крохмальних – картоплі та інших), містять багато харчових волокон, вітамінів, мінералів та біофлавоноїдів. Денна норма – 300 г.

Також рекомендують споживати корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові; фрукти та ягоди; цільні злаки та горіхи; молочні та кисломолочні продукти; риба, м’ясо, яйця.

Пити достатньо води.

Норма рідини в день для дорослої людини – 4% від загальної маси тіла, але орієнтуйтеся на свою спрагу. Обирайте напої, які не містять багато калорій.

Пам’ятайте, що безпечної дози алкoгoлю не існує. Однак якщо ви все-таки не можете відмовитись від спиртних напоїв, пийте більше води (склянку після кожного келиху алкoгoльнoгo напою), уникайте соків та газованих напоїв.

Не займайтесь самолікуванням.

Завдяки рекламі новорічні і різдвяні свята асоціюються з прийомом препaрaтів, що начебто полегшують трaвлення. Однак переважна більшість подібних препаратів не входить до переліку засобів доказової мeдицини, і може нашкодити.

Перед прийомом будь-яких медикaментів порадьтесь з лікaрем! Замість сумнівних препaратів – вийдіть на прогулянку. У свята і у будні намагайтесь більше рухатись. Займатесь фізичними вправами щодня – незважаючи на погоду, настрій чи список справ на день.

Читайте також: Синоптики повідомили про різку зміну погоди в Україні

You cannot copy content of this page