fbpx
Дозвілля
Все геніальне – просто: як привчити дитину робити уроки з радістю

У школярів молодчих класів звичка робити уроки ще тільки виробляється, як змусити дитину вчити уроки? Допомогти їм у цьому можуть шкільні вчителі. Але найбільшу підтримку дитині нададуть батьки. Зробіть приготування уроків цікавим, різноманітним. Оформіть робоче місце дитини, поставте зручний стіл, красиву лампу, напишіть разом веселий розклад уроків, цікаві вірші і побажання школяреві перед початком виконання домашніх завдань.як засавити дитину робити уроки-1

Можна пограти у пісочного годинника, який буде фіксувати, коли можна зробити перерву в уроках. Якщо в сім’ї кілька дітей, можна на стіну повісити карту змагань: хто як вчиться, працює по дому.

Читайте також:Покинув у найтяжчий момент, а тепер приповз каятись. А я для себе вже все вирішила

Різні предмети, різні вчителі

Поспостерігайте за дитиною. Можливо, вона відмовляється виконувати завдання з певних предметів: математики, мови? Поговоріть з учителем, чому йому не дається цей предмет. Допоможіть  розібратися з матеріалом. На самому початку нехай сформулює, що вона повинна зробити. Це заспокоює, знімає тривожність. Деякі школярі відчувають стрaх, ще не почавши це завдання виконувати. Не можна, щоб уже в початковій школі труднощі відбили бажання вчитися.

І навпаки, якщо дитина любить якийсь предмет, наприклад, «Я і Україна», малювання, заохочуйте ці заняття, розвивайте його в цій галузі. Інтерес до цього предмету допоможе сформувати позитивне ставлення до школи взагалі.

Оцінки або знання?

Діти не хочуть вчитися – це може бути проявом ліні, пасивності, безвідповідальності, стрaху. Постарайтеся пояснити: вчитися треба не заради оцінок, а заради знань. Гарна оцінка з тобою тут і зараз, а знання знадобляться в майбутньому. Спробуйте разом зрозуміти, де вони стануть в нагоді.

Запропонуйте дитині подумати: що буде, якщо тато перестане ходити на роботу, мама – готувати їжу, прибирати? Певні обов’язки є і у дитини, якщо їх не виконувати, то можна позбутися якихось благ в житті.

Як карати?

Нагадуйте про уроки без крuків, будьте терплячі. Чи варто карaти дитину фізично, бuти? Мені здається, ні, адже ви хочете зацікавити дитину школою, а не просто примусити виконувати нудну роботу. Використовуйте інші стимули для підвищення інтересу до навчання. У коло цінностей сучасного школяра входить комп’ютер (гри, соціальні мережі, фільми), матеріальну винагороду, яку багато хто отримує від батьків за гарне навчання та поведінку.

І все ж найцінніше для дитини – це ваші відносини. Зумійте пояснити: Вам важко усвідомлювати, що вона не хоче вчитися, від цього втрачається в сім’ї взаєморозуміння, доброзичливість. Ось побачите: це «вирівняє» дитину краще, ніж заборони. Тому що думка батьків для неї грає величезну роль (хоч іноді вона це і не показує).

Тяжко бути нелюблячим!

Молодші школярі часто не хочуть вчитися через стрaх невдач. Якщо дитину лають в школі, критикують вдома, вона може себе відчувати нелюбимою, непотрібною. Дитина про себе може думати: «Не виходить – і не треба. Все одно, навіть якщо я буду вчити англійські слова, я їх не вивчу і отримаю погану оцінку. Краще і не починати ». Підтримайте дитину, допоможіть їй подолати цей бар’єр. Дайте їй відчути, що мама з татом її люблять завжди – незалежно від оцінок в школі, незалежно від успіхів і невдач в житті.

Якщо дитині не вистачає Вашої уваги, вона може шукати способи залучити її: бажанням захвoріти, витівками і, в тому числі, відмовою вчитися. В цьому випадку, звичайно, не варто застосовувати покaрань. Оточіть дитину увагою, турботою.

Знайдіть час побути зі своєю дитиною наодинці, частіше розмовляйте з нею, спілкуйтеся на різні теми, а не тільки «Ну, так коли будемо робити уроки?». Відсуньте частину дорослих справ в сторону. Згадайте себе в її віці, посміхніться. Перенесіться думками в майбутнє: як дитина згадає вашу допомогу і ваші батьківські уроки потім, коли виросте? Як змусити дитину вчити уроки, просто частіше спілкуйтеся з вашою дитиною.