fbpx
Події
За новим законом примушення чоловіків до шлюбу вважається злoчином

В Україні нещодавно набрав чинності закон «Про запобігання та протидію домашньому насuльству», згідно з яким примушування чоловіка до шлюбу визнається злочином. Джерело

Про це в ефірі «5 каналу» розповіла юристка-кримінолог, кандидатка юридичних наук Анна Маляр.

Читайте також: Косметолог: цих помилок припускаються більшість жінок при нанесенні гyбної помади

«У нас дуже багато, наприклад, у сільській місцевості, випадків, коли батьки кажуть: все, у вас був стaтeвий контакт – одружуйтеся. Тепер же, після введення змін, можна після року-двох сімейного життя оговтатися, зрозуміти, що мені це не сподобалося (я трохи жартую, але менш із тим), звернутися до суду або до поліції і заявити про те, що вас змусили одружитися», – пояснила вона.

За її словами, ця стаття з’явилася у Кодексі, тому що була розроблена не тільки для жінок європейського регіону, але і для азійського, африканського, а там є випадки, коли дівчат примушують до вступу у шлюб з 10-11 років. Ця норма була для них розроблена.

«Але тепер, коли цю норму вписали до нашого законодавства, чоловіки отримують право звертатися, якщо їх примушували вступати у шлюб. Я зараз розкажу, як це робиться, і багато чоловіків згадають, що так і було: тест, дві стрічечки, а далі вибір – або ми одружуємося, або дитинка тільки моя і ти її не побачиш. Так, це шантаж, але в нас дуже багато шлюбів укладаються по факту наявності вагітності або фіктивної вагітності, або батьки примушують», – розповіла юристка.

You cannot copy content of this page