fbpx
Історії з життя
За ці двадцять років ми зробили в квартирі перепланування, поставили скрізь теплу підлогу, поміняли вікна і засклили балкон, замовили розкішну і дорожезну кухню, утеплили фасад, придбали багато техніки – все для нашого комфорту. Іншими словами – всі гроші, що я отримувала від здачі квартири, я вкладала у нашу, а по факту чоловікову квартиру

Я опинилася в такій неприємній ситуації, м’яко кажучи, що просто не розумію чи є з неї вихід.

З Богданом ми зійшлися, коли нам обом було під сорок. У мене це був другий шлюб, а у Богдана – третій. Спільно живемо вже понад 20 років. Обоє працюємо і спільно ведемо побут. Фінансово, то можна сказати, що майже 50 на 50.

Спільних діток у нас немає, бо на початках ми вирішили, що нам буде важко тягнути ще одну дитину, хоча по віку ще цілком могли зважуватися на такий крок.

У Богдана є двоє дітей від двох попередніх шлюбів: від першого – донька Анна, від другого  – син Артем. Я, від першого чоловіка, маю двох донечок.

Погодьтеся, що четверо дітей, то не так мало, тому про спільне батьківство ми тему закрили, бо моя декретна відпустка відмінусувала б від сімейного бюджету вагомий шматок, а ще сюди додати витрати на немовля?

На даний час діти вже абсолютно дорослі, мешкають окремо, до нас навідуються лише в гості. Моя старша донечка вже й потішила нас онучкою. Богдан безмежно тішиться своїм статусом дідуся, а перші внуччині слова його взагалі заставили літати. Оте лепетання “діду”, “діду” і Богдан вже розпливається в усмішці.

Все наше з Богданом спільне життя ми прожили у його трикімнатній квартирі, свою ж квартиру я здавала в оренду. Всі ці роки гроші від оренди я вкладала у нашу родину, ні гривні не відклала.

За ці двадцять років ми зробили в квартирі перепланування, поставили скрізь теплу підлогу, поміняли вікна і засклили балкон, замовили розкішну і дорожезну кухню, утеплили фасад, придбали багато техніки – все для нашого комфорту. Іншими словами – всі гроші, що я отримувала від здачі квартири, я вкладала у нашу, а по факту чоловікову квартиру. Свою зарплатню звісно, я теж витрачала на нас.

Віднедавна я перестала квартиру здавати, бо туди переїхала донька з внучкою, бо мала певні проблеми в родині. І от я з жахом усвідомила, що після квартирантів там все дуже сумно. Та й просто елементарний ремонт не робився роками.

І от що ми маємо на виході: у чоловіка, а відповідно і його дітей, трикімнатна квартира з розкішним, сучасним і комфортним ремонтом за мій рахунок, а у мене і моїх дівчат – скрипучий паркет і непрацююча духовка.

Ще до переїзду доньки я випадково почула розмову Богдана з Артемом, до слова, спільну мову знайти вони не можуть ніяк, так от, чоловік голосно сварився:

“Я квартиру залишу Ані. Ти не матимеш нічого!

“А де тут я?”, – кольнуло тоді почуте, але під гарячу руку лізти не хотілося.

Я думала, що Богдан просто лякає сина, бо той роками сидить без роботи.

Але все ж за кілька днів я вирішила торкнутися цієї теми:

Так, квартира буде Аннина, – коротко відрубав.

Я не хотіла все завивати у папірчик і спитала прямо:

– А якщо тебе першим не стане, то де я маю жити? На вулиці?

Баогдан все перевів у жарт, що ніби ми з дітьми його зі світу справді скорше зживемо, Але мені було не смішно.

Богдане, моя квартира роками годувала нас з тобою, а там ремонтом навіть не пахне. Я думала, що ми з тобою сім’я і це питання вирішиться справедливо, – наполягала я.

– А до чого тут моя квартира – огризнувся чоловік.

Я нагадала Богданові все: і скільки мені обійшлося перепланування, і що техніку нам у магазині безкоштовно не видавали? Та все-все пригадала. Це  ж величезні гроші!

– То ти хочеш за ремонт у мене хату забрати?, – скипів Богдан.

Читайте також: Я геть не знаю, що мені робити, готова розлучитися, лиш би не доглядати за свекрухою. сиджу тут, відключила телефон, відпочиваю, приходжу до тями, чоловік там зі свекрухою. Син зі мною. І я не хочу завтра повертатись

Я не якась там безсердечна і мене болить душа за Артема, але сказати по правді, то моє становищ болить мене більше.

Я висунула таку ідею, щоб Богдан продав квартиру, віддав мені за ремонт і з залишком робив все, що душа забажає. Я думаю, що я б за ту суму спокійнісінько купила собі однокімнатну квартиру. Але він категорично проти, бо ж це вже буле спільнонажите майно, а зараз квартира лише його, а я, наївна, вбухала сюди купу грошви за ці роки.

На ремонт у моїй квартирі він теж не хоче давати, каже, що немає. Добре, що на себе має і на свої забаганки.

Я вже думала навіть поговорити з Анною, але навряд чи вона мене зрозуміє. Вона ж не така немудра, як я, вона не відмовиться так просто від свого.

Словом, здається мені, що я в тупику. Ми ж не молодіємо і я вже точно не наскладаю на окрему квартиру. Що мені тепер робити просто не знаю. Підкажіть будь ласка, може хтось мав подібний досвід?

Фото Олександри К.

You cannot copy content of this page