fbpx

“Запуск 4G-зв’язку та перерахунок пенсій”: які нововведення чекають українців у квітні

З 1 квітня 2018 року в Україні набирає чинності ряд нововведень, які суттєво змінять життя звичайних громадян.

Зокрема, мова йде про запуск 4G-зв’язку, перерахунок пенсій, зміну правил відвідування лікарів, підвищення тарифів, пише “obozrevatel“.

Але не тільки ці нововведення чекають українців.

До лікаря по-новому

В Україні 2 квітня стартує національна кампанія “Лікар для кожної сім’ї”, під час якої кожен громадянин отримає можливість вибрати лікаря первинної ланки і укласти з ним декларацію про обслуговування.

Згодом буде надана можливість пацієнтам безпосередньо укладати декларації з лікарем через систему e-health, але для цього потрібен буде цифровий підпис.

Кінцевого терміну укладання декларацій про надання первинної медичної допомоги немає. Це можна зробити, починаючи з 2 квітня в будь-який зручний для громадянина час.

Пенсії перерахують

Виплати працюючим пенсіонерам обіцяють перерахувати. Якщо раніше перерахунок проводився кожні два роки і за умови, якщо працюючий пенсіонер сам звертався до Пенсійного фонду (ПФУ), зараз перераховувати пенсії будуть автоматично кожного 1 квітня.

“Перерахунок буде стосуватися тих осіб, які за станом на 1 березня 2018 отримали додатковий страховий стаж 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення або попереднього перерахунку пенсії”, – пояснила на засіданні громадської ради заступник голови ПФУ Ірина Ковпашко.

Для прикладу, українець, який вийшов на пенсію два роки тому з 30 роками стажу, отримував зарплату в два рази вищу середньої і продовжив працювати тепер може отримувати пенсію в розмірі близько 2,3 тис. грн. Після майбутнього перерахунку ця ж пенсія може зрости до 2,4 тис. Відзначимо, один відпрацьований рік оцінюється в 1% від розрахункового заробітку. Крім того, якщо перевиконати норму за стажем (30 років для жінок і 35 років для чоловіків), то за кожен наступний рік пенсія буде збільшуватися на 1%.

Пенсії військовим в Україні вже перерахували, але підвищені виплати вони отримають у квітні цього року. При розрахунку враховували оклад, звання та надбавки. Військові в 2018-м отримають 50% від надбавки, в 2019-м-25%, а в 2020-му – ще 25%.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень”, – відзначили в Міноборони.

Крім того, 1 квітня запуститься процес стягнення заборгованості по зарплаті. Міністр юстиції України Павло Петренко анонсував, що з 1 квітня заборгованість по заробітній платі буде стягуватися за прикладом стягнення заборгованості по аліментах.

Продукти перевірятимуть жорсткіше

В Україні з 4 квітня почне працювати нова система контролю якості і безпеки харчових продуктів.

Виробників будуть перевіряти без попереджень, оскільки набуде чинності відповідний закон.

Нова система контролю якості і безпеки продуктів передбачає, що виробників, перевізників або магазини будуть оцінювати за ступенем ризику.

Їздити на поїзді стане дорожче

Перший етап підвищення цін на 18% для пасажирів “Укрзалізниці” відбудеться 1 квітня 2018 року.

“Перший етап зростання цін на квитки в поїздах на 10% ми плануємо орієнтовно з 1 квітня. Отримані кошти спрямуємо на розвиток пасажирської інфраструктури. Зараз ми закуповуємо сказав директор з економіки та фінансів компанії Андрій Рязанцев.

Інтернет по-новому

Оператори мобільного зв’язку почали запускати високошвидкісний мобільний зв’язок в Україні. 4G вже запрацювало Києві, Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі.

Мобільні оператори обіцяють, що в квітні зв’язок запустять ще й в Полтаві, Сумах, Івано-Франківську, Луцьку, Кропивницькому, Запоріжжі та Херсоні. Можуть додатися й інші населені пункти.

Читайте також: “Діяти потрібно негайно”: Генеральний секретар попередив людство про кaтaстрофу

You cannot copy content of this page