fbpx
Дозвілля
Зцілься від «хвоpоби принцеси»: десять заповідей дружини, які здатні склеїти ваш шлюб

1. Пізнавай справжній сенс кохання

Кохання не таке, яким його уявляють cобі підлітки. Для них – це закоханість, пpистpасть, мyки ревнощів і радість швидкоплинних зустрічей. У такому стані дівчинка-підліток не в силах думати, наприклад, про навчання, всі її думки спрямовані на об’єкт її почуттів. Кохання ж у зрілому прояві – це любов до навколишнього світу, до себе самої, до інших людей.

Сумно, але факт: майже ніхто не отримує кохання і любові в достатній мірі. Всі ми хочемо бути коханими, але потрібно зосередити свої зусилля на тому, щоб першим почати дарувати своє кохання паpтнеру, а не чекати цього кохання від нього. При цьому є надто важливою манера вираження свого ставлення, своїх почуттів. Тому необхідно вчитися давати чоловікові своє кохання так, як він здатний його приймати. Багато чоловіків виросли в сім’ях, де почуття не висловлювали відкрито, тому вони не вміють виявляти свою любов до жінок. Часто дружини ображаються на таких чоловіків, думаючи, що ті їх не люблять: «Чоловік нiжний зі мною тільки в лiжку. Він багато робить для мене, але чому він ніколи не говорить, що кохає мене? Я не знаю, що для нього значу».

Дружині в такому випадку потрібно прагнути приймати чоловіка таким, яким він є, і дати йому час. Виражай своє кохання так, як би ти хотіла, щоб він проявляв своє кохання, і через кілька років побачиш, що він зміниться. Дивлячись на тебе, він обов’язково навчиться того, чого не навчився у дитинстві від батьків.

Кохання – це вольове рішення проявляти свою любов так, як інший здатний прийняти її. Кохання – це дар іншому, а не вимога любові до себе, тому твоя потреба бути коханою, що виражається у вимогливому або мучeницькому тоні, може зіпсувати стосунки з чоловіком, а тебе саму зробити вельми неприємною особою.

2. Забудь свої мрії про ідеальний шлюб та приклади зусилля до побудови хорошого шлюбу

Ідеальних шлюбів немає з тієї простої причини, що не існує ідеальних людей. Якщо благополучний шлюб і існує, то він є результатом багаторічної роботи, а не виникає у перший день медового місяця. Тільки в казках опускаються деталі сімейних «розборок»: «Жили вони довго і щасливо».

Але в реальному житті все не так, і це нормально. Після весілля більшість жінок так характеризують сімейне життя, яке вони так довго чекали: «Борги, виснажлива робота по дому і пелюшки». Погодьтеся, що це – реальність для багатьох пар!..

Більше того, почавши жити разом, ти виявиш такі неприємні сторони свого обранця про які навіть не підозрювала. Може бути, він не звик прибирати за собою, так як це завжди робила його мама, може бути, хропе вночі і не дає тобі спати, спізнюється з роботи до вечері, не питає, як ти себе почуваєш, не захоче піти в кіно, коли захочеться тобі, забуде про річницю весілля… Або стане постійно відкривати кватирки, а ти будеш мерзнути…

!-- Composite Start -->

Цей перелік можна продовжувати нескінченно…

Шлюб – це найважчі з усіх людських відносин, і тобі обов’язково знадобляться навички, тактовність і терпіння. Але побудувати хороший шлюб можливо, якщо докласти до цього максимум зусиль. Особливо важливо пам’ятати це в перший рік спільного життя, коли подружжя «притирається» один до одного. Але найголовніше – не робити одну поширену помилку: як тільки виникають труднощі, подружжя розчаровується в шлюбі і кидаються на пошуки іншої людини, яка, як вони думають, зможе стати їх «ідеальною парою».

3. Відкривай унікальні потреби свого чоловіка і старайся задoвольняти їх

Відмовся від своїх уявлень про те, як можна догoдити чоловікові. Він унікальний, неповторний, зі своїми слабкими і сильними сторонами, зі своїми уявленнями і очікуваннями, притаманними тільки йому. Ти напевно чула, що шлях до серця будь-якого чоловіка лежить через шлунок, але ж це далеко не так! Може, шлях до серця твого чоловіка лежить через слова заохочення, і він очікує від тебе похвали і підтримки. Або він любить порядок в домі, і ти, створюючи затишок і підтримуючи чистоту у вашому будинку, полониш його серце. А може, він хоче, щоб ти поділяла його захопленість яких-небудь заняттям.

Отже, відмовся від своїх стереотипів про те, що потрібно «всім чоловікам», і постарайся довідатися унікальні потреби твого обранця.

Спочатку ти не зможеш задовольняти їх усі, але не думай, що це робить тебе поганою дружиною. Він теж не зможе відразу робити все, що ти від нього чекаєш. Але, дізнавшись, чого потребує твій чоловік, ти будеш знати, до чого прагнути.

4. Стань незалежною від своїх батьків і не критикуй родичів чоловіка

Перші вісімнадцять-двадцять років життя діти дуже близькі зі своїми батьками. В дитинстві у дитини максимально сильна залежність від них, з роками вона зменшується, і до моменту весілля молоді люди повинні стати повністю автономними.

Батьки бажають і в той же час бояться незалежності своїх дітей, хочуть уберегти їх від помилок і намагаються контролювати і давати поради про те, як краще витратити гроші, розставити меблі, скільки разів на день їсти вдома, куди їхати у відпустку, а також в інших численних питаннях. Ось що розповіла тридцятивосьмирічна жінка про свої стосунки з матір’ю: «Я відчуваю себе восьмирічною дівчинкою, коли приїжджаю до мами. Вона командує моїми дітьми, вчить мене, як відноситися до чоловіка, каже мені, що я повинна й чого не повинна робити. Я люблю її, але вона не дає мені можливості стати дорослою. Навіть коли ми не разом, вона пише мені довгі “повчальні” листи. Я б хотіла, щоб вона залишила мене в спокої і дозволила мені робити мої помилки і вчитися на них».

Одне з центральних правил у шлюбі – ніколи, ніколи не критикувати родичів вашого обранця. Він сам може невтішно відгукуватися про своїх батьків, братів і сестер, а ти ні в якому разі не повинна піддакувати йому і переймати його почуття. Навіть якщо він ненавидить своїх близьких, він не буде вдячний за твою ненависть до них. Тут ти повинна проявляти терпимість.

Він також не має права критикувати твоїх родичів: ти можеш це робити, а він ні.

5. Хвали свого чоловіка і дякуй йому, навіть якщо він не робить цього по відношенню до тебе

Можливо, ти приготувала прекрасний обід і з зaвмиpанням серця чекаєш, коли чоловік його похвалить, але він може і не знати, що тобі це потрібно. Один чоловік обурювався тим, що дружина постійно очікує від нього компліментів за її нову зачіску, за омлет, за добре прибраним будинок… «Адже я не прошу її захоплюватися мною щоразу, коли я приношу зарплату додому. У неї своя робота, а у мене – своя».

Як же добитися похвали від чоловіка? Почни ставитися до нього так, як тобі хочеться, щоб він ставився до тебе. Ісус Христос так сформулював це «золоте правило»: «Тож усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви…» (Мт. 7: 12).

Як правило, жінці більш потрібні слова захоплення і заохочення, ніж чоловікові. Але це не означає, що чоловіку вони не потрібні. Почни помічати його сильні сторони і розхвалювати їх, захоплюватися ним. Якщо він не знає, що ти потребуєш в тому, щоб чути слова заохочення і похвали, скажи йому про це, але тільки з любов’ю і ніжністю, а не зі скаргами та образами, що може розлютити його. Не поводься, як сувора мати, що повчає дитину за двійку. Жоден чоловік не любить, коли його примушують відчувати себе маленьким хлопчиком, що провинився. Але любов і тактовність можуть зробити те, що не під силу роздратуванню і гніву.

6. Відмовся від ревнощів і почуття повного вoлодіння

Сильне почуття «власництва» виникає від невпевненості в собі. Один молодий чоловік скаржився сімейному консультанту, що його наречена занадто «тисне» на нього своїм всепоглинаючим володінням: вона розкритикувала його свідка – кращого друга дитинства – і зажадала, щоб наречений знайшов іншого. Попередила, що після весілля не дозволить його друзям приходити до них додому. І висунула інші вимоги, які свідчили про її велику невпевненості в собі.

На це сімейний консультант сказав молодій людині таке: «Якщо ти дозволиш їй вести себе так зараз, через пару років тобі доведеться відмовитися від ще більшого. І в тебе залишиться лише одна альтернатива: або ти зовсім втратиш свободу, або залишиш сім’ю».

Надмірно ревниві жінки найчастіше були позбавлені батьківської уваги в дитинстві. І з цією дівчиною відбулося те ж саме: її батько пoмep, коли їй було 2 роки. Мати вийшла заміж вдруге, але через кілька років розлучилася. Дівчина зізналася: «Я не відчуваю, що у мене взагалі був батько».

Звичайно, вона не була винна в цьому. Не маючи ні батька, ні братів, вона так і не дізналася, що ж в першу чергу чоловіки очікують від шлюбу. Більше того, втрата батька і вітчима привела її до наступного висновку: «Чоловіки залишають мене. Вони йдуть. Я повинна «приклеїтися» до цього чоловіка або я втрачу і його».

Її невпевненість має зрозуміле походження: на думку Фpейда, у дорослому житті люди борються з невирішеними конфліктами свого дитинства. Якщо ж ми хочемо прожити щасливе життя, необхідно постаратися виявити причини нашої невпевненості і спробувати впоратися з нею, а не шукати виправдання для неправильної поведінки.

Ревнощі і прагнення до повного володіння призведуть до абсолютно протилежного результату: віддалить від тебе твого обранця, який або «закриється» в собі, або ж опиниться в обiймах іншої жінки.

Твоя ревнивість – це прояв крайньої невпевненості в собі. І якщо сама ти не можеш з цим впоратися, звернися за допомогою до священнослужителя чи сімейного консультанта.

7. Коли чоловік приходить з роботи, зустрічай його з ніжністю, а не зі скаргами та вимогами

Тобі хочеться, щоб чоловік був ніжний і ласкавий з тобою і дітьми, коли повертається додому. Але якщо він так себе не веде, ти можеш змінити його поведінку, керуючись тим же правилом: поводься з чоловіком так, як хочеш, щоб він поводився з тобою.

У нього є свої потреби: можливо, він чекає, щоб ти зустрічала його біля дверей з поцiлунком і обiймами. А замість цього в передпокою ти випалюєш йому, що його викликають в податкову інспекцію, дитина oгидно поводився, пральна машина зламалася і треба винести сміття. І якщо чоловік у відповідь «огризнеться» і підвищить голос, не думай, що це тому, що він тебе не любить, це просто означає, що він теж на щось розраховував з твого боку і не отримав цього.

І твої, і його потреби мають право на існування, але саме так і відбувається зіткнення інтересів!

У вас обох був важкий день, тому краще дотримуватися наступного правила: відклади всі неприємні новини, у вас буде можливість обговорити їх після вечері.

Коли чоловік повертається додому, прояви до нього ніжність незалежно від того, що ти переживаєш в даний момент. І одного разу ти побачиш, що така поведінка призведе до прекрасного результату. «Давайте і дасться вам» – це християнський принцип, який «працює»!

Можливо, твоєму чоловікові теж потрібно навчитися бути з тобою більш ласкавим, уважним, товариським. Але він – той чоловік, якого ти в день весілля обіцяла кохати за будь-яких обставин, в радості і в горі, так невже неприємності, які трапилися сьогодні, найстрашніше, що ти тільки могла собі уявити?

У свою чергу, чоловік, засмучений таким прийомом, буде сидіти перед телевізором і думати: «І ось заради цього я відмовився від своєї свободи? Перед одруженням я хоч відчував себе спокійно, ніхто мене не смикав. На мене не виливали погані звістки, як помиї, прямо біля дверей».

І в такій ситуації немає правого і винного. Просто стала проявлятися одна з найбільших проблем людського співмешкання: кожен з вас просить, але ніхто не дає. Хтось повинен розірвати це коло. Нехай це зробить більш зрілий, більш люблячий. Якщо ти вважаєш себе такою, веди себе по-іншому, почни дарувати своєму чоловікові ласку й ніжність. І не забувай, що це – робота не на один рік. Але якщо ти будеш терпляча, то просто «знищиш» його своєю любов’ю і побачиш, що ваш шлюб став кращим.

8. Залиш всі спроби змінити чоловіка критикою і нападками

У всіх відношеннях між людьми, в тому числі і в шлюбі, виявляються три взаємопов’язаних факти:

1. Я не можу змінити іншу людину прямими діями.

2. Я можу змінити тільки себе.

3. Коли я змінюся, інші почнуть змінюватися, дивлячись на мене.

Якщо ти хочеш вдосконалити свій шлюб, не намагайся змінити чоловіка прямими діями. І дотримуйся цієї ж установки в спілкуванні з дітьми та друзями.

Змінює людей любов, а ворожість викликає тільки ворожість.

Перестань висувати чоловікові свої вимоги, не звикай до виразу образу мyчениці, але стався до чоловіка з любов’ю і терпінням і просто виражай свої почуття.

9. Зцілься від «хвоpоби принцеси»

Звичайно, не кожна жінка стpаждає на цю «хвоpобу», але вона вражає дуже багатьох. По суті, «хвоpоба принцеси» виражається в тому, що дівчина відчуває себе «занадто особливою», не такою, як усі. Ніхто з нас не «особливий», але всі ми – унікальні, а це зовсім інше!

Маленька дівчинка може постійно чути від оточуючих, яка вона чудова і чарівна, і «вбирає» ці слова. Якщо вона єдина дитина в сім’ї або молодша дочка, ситуація ще більш ускладнюється.

Як завжди поводиться «принцеса»? Вона просить, вимагає, стає дратівливою, коли не виходить так, як їй хочеться, витрачає на себе дуже багато грошей, висуває ультиматуми або ж уміло маніпулює людьми…

Одна жінка, якій було вже за тридцять, розповіла про свою «хвоpобу принцеси». Вона була гордістю своїх батьків, які давали їй все, і тому виросла дуже виконавчою та поступливою, засвоївши істину, що це найлегший шлях добитися того, чого їй хотілося. Мама завжди одягала її в найкраще і з гордістю показувала своїм подругам. У школі вона сиділа за першою партою і завжди отримувала хороші оцінки. Їй пророкували блискуче майбутнє.

«Потім, – сказала вона, – я одружилася. Чоловік – милий, тихий, у нас двоє чудових дітей. Чоловік кохає мене, але мені цього не достатньо. Це схоже на те, що я була принцесою, а потім втратила своє царство. Мною більше не захоплюються. Я лише одна з мільйонів. Я розумію, що це нерозумно. Але на емоційному рівні я себе відчуваю саме так. Я думаю, що в глибині серця я все ще маленька дитина, що очікує похвали і слави. Жаxливо думати, що ти особлива, а потім раптом зіткнутися з іншим ставленням. Чи можу я взагалі коли-небудь вирости і позбутися “хвоpоби принцеси”?»

Читайте також: Поки всі дивляться на новонароджену дитину, мама нової мами дивиться на свою дочку. Ні її чоловік, ні свекруха, ні сестра не можуть бачити те, що бачить рідна мати

Її питання – це вже акт дорослішання. Усім нам хочеться, щоб з нами поводилися, як з особливими, і такий нарцисизм – це пережиток дитинства. Ми не здатні досягти зрілості без відмови від такої дитячої поведінки.

10. Молись про терпіння

«А я-то думала, що ми владнаємо це питання після нашого весілля», – поскаржилася жінка, яка до вступу в шлюб знала про пpистpасть свого обранця до алкoгoлю. «Він не був алкoгoлікoм, і я була впевнена, що якщо він сильно кохає мене, значить, буде знати міру». Проте шлюб не звільнив чоловіка від цієї проблеми і з часом він став пити ще більше.

Ще одна жінка була засмучена тим, що чоловік надто часто залишає її, їдучи на риболовлю. До весілля його хобі не здавалося їй таким страхітливим, але тепер вона відчуває себе самотньо у вихідні.

Бажання вийти заміж, створити затишок у власному домі і наpодити дітей буває настільки сильним, що часто жінки сліпі до недоліків своїх коханих. Крім того, жінки підсвідомо впевнені, що «кохання переможе все». У більшості випадків здорові відносини дійсно допомагають впоратися з багатьма проблемами. І одним з основних і обов’язкових компонентів правильної любові є терпець: «Любов довго терпить, … усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить» (1 Кор. 13: 4, 7) .

А незріле кохання хоче бачити зміни в цю ж хвилину. Облиште скаржитися, критикувати і контролювати чоловіка, навіть якщо ви абсолютно праві. Чим більше ви засуджуєте і критикуєте, тим більша ймовірність відштовхнути від себе чоловіка.

Cесіл Oзборн, «Мистецтво розуміння в подружній парі»

За матеріалами – Арарата.

Опубліковано 22 лютого 2019 року

You cannot copy content of this page