Саме три роки моя сорокатрирічна подруга Інна не може відійти від зради чоловіка і кожен день мені розповідає щось про нього чи про свої відчуття щодо нього.
Віталій вже три роки няньчить сина від шустрої колеги по роботі, а моя подруга й далі переосмислює та пережовує.
І я зрозуміла одну неприємну для мене річ – саме я їй допомагаю свої спогади про життя з Віталієм робити яскравими і ще рідними.
– А пам’ятаєш, Олечко, як ми познайомилися з Віталієм?, – вкотре вона починає по телефону, – Він мав бути твоїм кавалером, але ти була рівна з ним ростом і він попросив друга помінятися. Отак ми й познайомилися ближче і вже відтоді не розлучалися!
Звичайно, я пам’ятаю ту зустріч і починаю пригадувати, як ми з нею ще й платтями помінялися, бо вона вже в такому була і не хотіла ще раз йти в одному й тому ж.
Сміємося спочатку, а потім вона закінчує тим, що починає плакати, що десять років життя віддала йому, а він взяв і отак підступно її покинув з дітьми:
– І навіть до дівчаток рідко приходить! Уявляєш? А, коли йшов, то так казав: «Сподіваюся, ти не будеш дітей проти мене настроювати, бо я хочу до них приходити…». І що? Довго находився? Он вже пів року не показується, а діти ж батька хочуть!
Звичайно, що перший рік Інна ще сподівалася, що він одумається та повернеться до дітей, намовляла дітей аби вони просили тата лишитися, але нічого не допомагало – Віталій летів до своєї любки.
На другий рік я думала, що вона вже нарешті прийме сам факт того, що сталося і заспокоїться. Але не тут то було – вона то злилася на Віталія, далі згадувала якийсь приємний спогад і починала винити себе в тому, що його просто не встежила.
От як молоко на плиті – розслабилася і молоко збігло і тепер треба плиту мити, а молока вже нема.
– Якби я тоді схудла, перефарбувалася, начиталася книжок, наслухалася музики, духовно виросла, пішла на кулінарні курси, навчилася ходити на голові, – от тоді б від мене точно не пішов чоловік, – саме так я чула всі її плачі стосовно своєї недосконалості.
Але на третій рік я думала, що вона почне вже щось думати і про власне особисте життя. але ж де там!
– Мені подруга розказувала, що їй казала манікюрниця, яка робить нігті Віталиковій любці, що вона останнім часом ходить дуже сумна і можливо, вони часто сваряться!
– І що, – спитала я найперше спокійно.
– Як що? А те, що він вернеться до мене і о дівчат!
– І ти його приймеш, – спитала так само спокійно її я.
– Звичайно! Він же батько моїх дітей!
І тут я вже не витримала. Я сказала, що не хочу більше ні слова чути про Віталія – ні що він їв чи як він встав. Нічого! Зі мною можна говорити на будь-які теми, але не про нього.
– Можливо, як ти втратиш мої вуха, то не знайдеш інші, в які ти вливатимеш оцю маячню. Але я вже все.
– Просто ти не розумієш! Він батько моїх дітей!
От і поговорили… Навіщо стільки років чекати на зрадника? Я цього не розумію. Роки летять і не факт, що він вернеться, а вона просто чекає і ще й набридає зі своїм чеканням.
Думаю, що тут пояснити щось просто не реально, бо які тут можуть бути слова, коли я вже всі їх сказала, а вона й далі за своє. Невже, так варто триматися за те, що цей чоловік батько дітям, хоч сам він їх дуже рідко бачить?
Ксеня Ропота спеціально для intermarium.news.
Фото Ярослава Романюка.
Популярні статті
- Мені було завжди тяжко слухати, як свекруха шукає в мого сина риси Андрія. Їх там просто не могло бути і я з кожним днем все чекала, коли вона це побачить
- Просто не розумію, чому батько не сказав мені, що у нього такі неприємності? Все можна було б вирішити і швидше, і з меншими затратами душевних сил
- Свекруха може тримати на руках старшу онучку, відвернутися від моєї доньки і жартувати: «Ми зайняті, а третій тут зайвий». Це дослівна цитата, яку моїй донці сказала бабуся
- Звичайно, що я їй не допомагала по доброті душевній. Я що їй родичка чи донька? І не треба мені про мораль. Ми всі живі люди і маємо розуміти, що вік у нас короткий, а доглядати на схилі літ комусь треба. То чого б і квартиру не переписати, як на те пішло
- Якось чоловік мене обійняв, зарився носом в моє волосся і прошепотів: «Як добре, що ти мені пробачила.». «Як добре, що ти не бачиш мого обличчя зараз», – подумала я з усмішкою