fbpx
Суспільство
Чи може жінка ходити до храму без хустки: відповідь ПЦУ

В Україні досі побутує думка, що жінкам не можна заходити до храмів з непокритою головою. Проте, чимало священиків давно наголошують, що хустка – не основна ознака релігійності людини, пише 24 канал.

Після створення Православної церкви України особливих правил щодо зовнішнього вигляду прихожан не буде. Священик Православної церкви України Георгій Коваленко в інтерв’ю “Народній правді” зауважив, що правила – це те, що робить усіх однаковими, а ПЦУ хоче виробити культуру та ставлення до людини.

“Багато священиків давно вже говорять про те, що хустка не є головною ознакою релігійності. Так, є певна культура одягу людини, яка йде в храм. Але якщо людина не в традиційному вигляді, але ця людина щира і прагне помолитися, то церква не повинна закривати перед нею двері або хапати її за руку”,– наглосив він.

Зовнішній вигляд прихожан храму повинен бути не провокуючим і не повинен відволікати від молитви інших вірян.

Читайте також: Читати потрібно вранці 1 раз. Перевірте, на собі! Ця молитва закликає вашого Ангела-Охоронця

“Питання саме в цьому, а не в нових правилах. Зрозумівши сенс правила, можна знайти йому нормальне застосування, яке дозволить людині, заходячи в храм, думати про головне. У нас інша картина – жінка, коли йде в храм, думає, що на голову покласти. Деякі навіть заходять з хусткою на голові. Насправді це виглядає смішно і недостатньо елегантно, скажімо так”, – сказав Коваленко.

Раніше між українцями точилися розмови про те, що після створення ПЦУ святкування Різдва може бути перенесене з 7 січня на 25 грудня. Проте, митрополит Епіфаній пояснив, що такий варіант можливий лише за умови, якщо на це погодиться український народ. Проте, передбачити, скільки років потрібно для того, аби Україна перейшла на святкування Різдва 25 грудня, наразі дуже важко.

Опубліковано 24 лютого 2019 року

You cannot copy content of this page