fbpx
Історії з життя
Коли чоловік почав збирати сумки, бо у нього молода і вродлива любка, я ніяк не відреагувала. Не кинулася йому допомагати, не кричала. Просто пішла допивати чай

Ну, пішов і пішов, головне ж, що дітей не покинув, як мій батько. А так, все дурниці.

Я ще змалку знала, що немає нічого гіршого, як бути покинутою. Ні, мені це не говорили діти в дворі, не говорили дорослі.

Просто мама відтоді дуже сильно змінилася і почала в усьому звинувачувати нас, дітей.

– Це ви винні! Ви! Батько б нікуди не пішов, якби не ви!, – говорила вона нам в очі, а ми й не розуміли, що діється, чому мама так розхитується і у неї заплітається язик.

Якось навіть швидку викликали, ті приїхали, подивилися на наше житло, на нас, замурзаних, і на наступний день прийшли люди з опіки до мами.

Вона трохи отямилася, але все одно час від часу говорила нам, що ми винні в тому, що батько пішов.

Я не знаю чи її версія правдива чи ні, але суть її була такою: батько дуже хотів сина, але на світ з’являлися одні дівчатка. Тато думав, що наступного разу обов’язково вийде, але на світ з’являлася Ліда, Віра, Марина, Світлана і я.

Тоді батько якось не повернувся додому і вся ця плаксива орава залишилася на маму.

Мовляв, батько пішов до іншої жінки, яка з першого разу дала йому сина.

Я собі не могла уявити, як це покинути своїх маленьких доньок, які тебе люблять, чекають, коли ти прийдеш.

Хоч я й не пам’ятаю його взагалі, але Ліда розказувала, як тато носив її на руках, як купував фломастери і вона малювала по шпалерах.

А тут все – пішов і навіть нам нічого не платив. Це так мама казала. От мама й не витримала і якось мусила своє горе забувала.

Вона прожила все життя сама, бо хто ж на п’ятеро доньок та прийде? Працювала вона зранку до вечора, ще й в ніч ходила, бо більше платили. Та й ми змалку теж були привчені до домашніх обов’язків та роботи.

Коли я виходила за Івана заміж, то хотіла, щоб раз і на все життя, щоб всі труднощі ми ділили на двох.
Так і було з початку, а потім виявилося, що я не можу мати дітей. Я тоді втішилася від такої новини… Я не є якоюсь чудовою людиною, ніколи себе такою не вважала, та й ніхто мені нічого хорошого про мене не казав, тому я ще сильно й сумнівалася чи зможу стати хорошою мамою… Тим більше, коли в мене перед очима такий образ матері. Як моєї.

А як, не дай бог, чоловік би кинув і я б дитині все пригадувала?

Тому я була рада, що доля мене не випробує найнеприємнішим для мене випробуванням, щоб я не була як мама, яку, чесно кажучи, не люблю.

Іван спочатку теж зрадів, що можна розслабитися, бо дітей не буде. Ми жили заради себе і так продовжувалося десять років. А потім з’явилася якась молода жінка, яка була готова на все.

Читайте також: У мене просто немає слів аби висловити, що я думаю про свою невістку та оті сучасні наративи, які впихають в голову молодим людям! Абсолютно відірвані від життя речі, які випинають на перший план, а те, що важливе – то не модне і треба його соромитися. Саму реальність життя шельмують і потім дивуються, чого ж у них життя не склалося.

– Вона при надії, розумієш, – винувато казав Іван.

То як я можу його спиняти? А якщо та особа почне своїй дитині такі речі виговорювати, як наша мама нам?

Ні, ні, хай йде…

Я більше скажу – я почала Івана поважати, що взяв на себе відповідальність за маленьку живу істоту. Не кожен так робить.

Залишають жінку сам на сам з обставинами і ще й вимагають від неї бозна чого.

Мама не виходила мені з голови того дня, тому я вирішила до неї зателефонувати.

– Як ти там, – питаю її.

– Сама знаєш, що зле, бо ви всі пороз’їздилися і нема кому й ложку води подати!

– Добре, я приїду до тебе і подам води.

Все-таки паскудно, коли тебе кидають. Тепер я матір розумію і допоможу їй хоч трохи.

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота.

You cannot copy content of this page