Коли мама вже відходила, то останніми її слова були про те, що я маю берегти все, що вона надбала за життя. – Я в це все вклала стільки своєї праці, чесної праці, тому бережи це все

Я пообіцяла, сказала, що все буде так, як вона хоче.

Мами не стало і я вперше опинилася в квартирі без неї.

Раз в тиждень я перемивала всі сервізи, які мама надбала за життя, акуратно складала в лаковану шафу, поправляла всі серветочки, які вже мали плями, але ж то мамині, все мало стояти на своїх місцях. Протирала статуетки дівчат біля тину, біля млину, музик з гармоніями, баранців, рибок…

До блиску протирала дзеркала в трьох дверному трюмо, пилососила килими і доріжки, мріяла про те аби колись розжитися на гроші і відновити лакований паркет, бо вже ходили дощечки…

Я свято берегла мамині речі, бачила, що місця в шафі й так мало, тому не купувала собі нічого, бо шафа не розтягується…

Пробувала ходити й в маминих речах, любила її халати і вже напнула на себе нічну сорочку: просторо і зручно…

Як ви розумієте, чоловіка в це царство маминих речей пускати було неможливо, адже для нього й місяця в шафі нема, а нову купувати не має сенсу, адже тоді прийдеться викинути старі меблі, а я ж пообіцяла мамі, що все буду берегти…

Та й не було такого, щоб був мені до душі…

Мама колись не дозволяла мені гуляти, коли я була юною, бо хотіла аби я вивчилася, а потім вже будувала родину.

Після інституту вона теж радила мені не спішити, а спочатку влаштуватися на роботу…

А потім якось потік бажаючих зник, навіть поодиноких краплинок уваги вже не було.

Мені було добре з мамою, тим більше, її все одно треба було доглядати.

Отак я собі жила в старій квартирі і почувалася доволі добре, але тут кума моя прийшла до мене з пропозицією

– Слухай, я тут вирішила не їхати до сеньйори на свята, бо нарешті хочу побути вдома. А ти можеш мене замінити? Це всього на місяць. ти й грошей заробиш і розвієшся. І я тобі буду дуже-дуже вдячна! Будь ласка!

Я подумала, що треба виручити куму і згодилася. Тим більше, що я вмію доглядати стареньких.

Я доволі швидко знайшла спільну мову з Паулою і була вражена тим, наскільки ця літня жінка молода душею! Її все цікавило, вона всюди хотіла побувати, навіть, якщо повільно дріботіла з палицею. Вона любила ранкову каву біля відкритого вікна, вона віталася з усіма сусідами, від малого до старого, вона любила своїх дітей та онуків і найбільше – вона нічого не затримувала в своїх руках: вона могла подарувати мені шаль, якщо я захопилася її красою.

– Бери, якщо це робить тебе щасливою!, – казала вона і раділа з того, яка я щаслива…

Чи варто казати, що вона була повною протилежністю моїй матері?

Читайте також: Юстина не закриває двері на ніч, відколи почало серце прихоплювати. Діти далеко, а телефон вона вічно забуває ставити на зарядку. Поки день, то ще з сусідами поговорить, курей своїх випустить та кота погодує. Цілий день тягається по дворі, щоб надихатися та сонцем нагрітися. Страшно лягати спати одній, така ніч довга та безсонна

Звичайно, що спочатку така поведінка мене просто шокувала, бо я звикла тільки берегти і протирати, а не віддавати і насолоджуватися тим, що є.

– Чому ти не шукаєш собі чоловіка, – питала вона мене.

– Який чоловік? Мені ж п’ятдесят… Вже пізно…

– Для щастя ніколи не буває пізно!

Я думала і думала про ці слова. Як це впустити чоловіка в своє життя. адже тоді прийдеться викинути звідти мамині речі, а це просто неприпустимо. Добре цій Паулі все роздавати, вона ж не заробляла це все важкою працею, на відміну від моєї матері. Легко жила і легко живе… А мама раділа хіба тоді, коли могла собі купити еклери… А дозволяла собі вона це тільки раз – на день народження.

Я не можу зрадити мамин подвиг, мамин спосіб життя, мамині досягнення. Так, вона добряче постояла в черзі аби купити будь-які дрібничку, витратила на це все своє життя на ці черги, а я маю це все викинути?

Фото Ярослава Романюка.

Автор Ксеня Ропота.

You cannot copy content of this page