fbpx
Історії з життя
Коли невістка прийшла до нас додому, то я її не сприйняла, як якусь самостійну особистість. Вона для мене була як робітник, якого ти наймаєш для будови і він має все чітко виконувати за планом

Вона мала мити посуд і складати на ту поличку, на яку роки складаю я. Каструлі ставити саме в ту шафку, а сковорідки в іншу, олія має стояти з правого боку, а стійка з ножами з лівого. Ложки мають акуратно лежати в шухляді, а не впереміж з виделками в банці.

Я відточила свій побут до дрібниць, бо я теж працюю і мені не легко ще й куховарити та нагинатися по сто разів за речами, які стоять не на своєму місці.

Здається, це очевидні речі. Але ні, як виявилося.

Я до неї присікуюся!? Коли я мушу по десять разів спитати що де лежить, бо воно не на своєму місці, то, бачте, її дістаю. Та будь ти людиною і постав речі там, звідки взяла!

Я в їхню кімнату принципово не заходила – хай там хоч таргани бігають, хай роблять порядок собі самі. Але кухня – спільна територія і там має бути так, як комфортно мені.

Я її їжу просто не могла їсти – настільки все пересолене, що аж пече, потім води не нап’єшся. А вона давай синові закочувати істерики, що він її не любить, бо не їсть те, що вона ото наварить. Хіба мені хочеться аби мій син собі шлунок угробив заради якоїсь любові? А далі що? Лікуй та на гроші? То є розум в тій голові?

Але щоб послухати, як я вчу варити, то ні – корона от зараз спаде, краще буду пересолювати.

А з закрутками? Все пояснила та розказала, дала перевірений рецепт, сама принесла дві сумки огірків з базару, аж мені руки вривалися і що? Повистрілювали!

Я взимку в кладочку – ні однієї цілої банки!

– Настю, а що то огірки вистрілили всі? Ти що рецепт добре не подивилася?, – питаю, а сама вся трушуся.

– Та я з інтернету рецепт брала…

З інтернету рецепт, коли тобі людина дає перевірений роками смачнючих огірків!

Я їй те все в очі, а вона до мами!

І мені стосунки псує зі свахою, бо ж мені її матір приємна жінка. А чого вона така вивдавалася – я просто не знаю!

Далі сина за нею сумку збирає.

– Андрійку, а ти куди?, – питаю так легенько.

– Та до Насті, – каже.

– Чого?, – питаю я.

– Буду в неї жити, – дивиться на мене круглими очима.

– А чого вам у нас не жити? В нас як-не-як трикімнатна квартира, а у них хоч і називається двокімнатна, а на кухні, коли двоє людей стоять, то вже натовп і місця нема!

– Настя в нас жити більше не хоче,- каже мені син.

– Ти дивися яка цяця! В нас жити не хоче? А там тіснитися хоче?

Але сина було не переконати, тому я була певна, що він скоро так само прибіжить до нас, як прибігла Настя, бо бути в приймах не з медом.

Я йому ввесь час казала, що ми його чекаємо і хай вертається в домашній затишок.

І що ви думаєте? Вернулася мені дитина з такими проблемами з шлунком, що ми його місяць лікували.

– От тобі, синку, наївся любові? То нема матері слухати, – кажу йому.

А скажіть, що не так? То як в одній голові нема доброго розуму, то ж не означає, що й собі так чинити треба!
І вже син біля мене живе, а вона там і мені отак спокійніше. Пожив трохи, взнав, що біля мами найкраще і так і буде. Ще собі таку другу як вона знайде, скільки йому тих років. Головне аби вони були прожиті в доброму здоров’ї, а не в отакій «любові».

Сваху якось бачила, то казала, що її Настя вже собі когось знайшла, а мені так і хотілося сказати, що довго цей чоловік не протримається, як має слабкий живіт.

Фото Ярослава Романюка

You cannot copy content of this page