fbpx

Лаврову влаштували бойкот на зустрічі G20

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров достроково покинув міністерську зустріч G20 на Балі.

Про це пише ” Європейська правда ” з посиланням на Spiegel.

“Лавров ще проведе двосторонні переговори, потім звернеться до преси та поїде”, – повідомила представник МЗС Росії Марія Захарова.

Лавров не братиме участі в офіційній трапезі та робочій сесії у другій половині дня.

Як повідомили джерела у делегації, Лавров залишив зал засідань одразу після виступу. Він також ухилився від відповіді на запитання міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок.

Бербок, як виконувач обов’язків голови групи провідних демократичних економічних держав G7, мала бути наступним спікером після Лаврова. У залі росіянин сидів між представниками Саудівської Аравії та Мексики.

Присутність Лаврова на зустрічі G20 також розглядалася як тест для можливої ​​участі президента РФ Володимира Путіна у саміті G20 15-16 листопада, який також проходитиме на Балі. Декілька держав піддали сумніву свою участь, якщо Путін відвідає саміт особисто.

Міністри закордонних справ країн G7 не прийшли на вечерю з колегами G20 в Індонезії, а традиційне фото зустрічі не відбулося через присутність глави міністерства закордонних справ Росії Сергія Лаврова.

Під час підготовки зустрічі міністрів G20 на індонезійському острові Балі домінувала війна в Україні та її вплив на світову економіку, а західні дипломати наголосили, що на зустрічі не буде тієї співпраці, як раніше, через присутність міністра РФ.

Японська агенція Kyodo повідомила, що традиційна групова фотосесія, яка проходить на таких зустрічах, не відбулася. “Схоже, США та інші уникали спільного фото із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим через вторгнення в Україну”, – повідомило агентство.

На початку зустрічі міністрів, коли глава МЗС РФ Лавров потис руку індонезійській колезі Ретно Марсуді, пролунали вигуки: “Коли ви зупините війну” і “Чому б вам не припинити війну”, повідомило агентство Reuters.

Наголошуючи на напруженості, Ретно повідомила, що раніше колеги з G7 попередили її, що не можуть приєднатися до спільної вечері в четвер, де був присутній Лавров.

Високопосадовець міністерства закордонних справ Індонезії розповів агентству, що від зустрічі в п’ятницю не очікується комюніке.

“За присутності та участі Росії я, звичайно, сумніваюся, що буде досягнуто консенсусу щодо України, наприклад”, – сказав високопосадовець Держдепартаменту США перед самітом.

За даними видання Bild, Лавров залишив зустріч передчасно перед виступом глави МЗС Німеччини, яка планувала оголосити, що “ми не приймаємо це порушення міжнародного права”.

Коментуючи відмову від спільного фото з ним, Лавров заявив, що “нікого не запрошував фотографуватись”.

“І взагалі нікого нікуди не запрошував, мене запросила Індонезія, як Індонезія запросила і президента Путіна на саміт, який буде у листопаді. Ось і все”, – сказав він.

Щодо неучасті міністрів G7 у вечері Лавров сказав, що “це їхнє розуміння протоколу і просто їхньої ввічливості, правил етики”.

Держсекретар США Ентоні Блінкен раніше заявляв, що не планує переговорів із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим на міністерській зустрічі G20.

Фото: рбк.

07/08/2022

You cannot copy content of this page