fbpx

Майстер запевнив мене: якщо зробити це – пральна машинка ніколи не зламається

Важко уявити собі сучасну квартиру без пральної машини-автомата.

Кладемо речі всередину, натискаємо кнопку і через якийсь час дістаємо їх чистими і сухими. Для того щоб залізна помічниця довго служила тобі вірою і правдою, потрібно забезпечити їй належний догляд, пише Мамины Шпаргалки.

Чистка пральної машини

За статистикою, головні причини поломки – утворення накипу на електронагрівачі і засмічення фільтра.

Регулярне чищення пральної машини від накипу і бруду дозволить їй працювати набагато довше.

Як очистити ТЕН від накипу

ТЕН (трубчастий електронагрівач) виконує функцію нагріву води в баку пральної машини до робочої температури. Якщо кількість домішок у воді перевищує норму – ризик виходу ТЕНа з ладу дуже великий. З кожним пранням шар накипу стає все більшим, і врешті-решт машинка перестає працювати.

1. Очищення лимонною киcлотою

Накип складається з солей металів, і, щоб її очистити, знадобиться киcлота. Найпростіше скористатися лимонною киcлотою. На пральну машинку з об’ємом барабана 5 л може знадобитися 100-120 г. Висипаємо киcлоту в лоток для порошку і запускаємо прання при 60 градусах на 1 годину і більше. Крім ТЕНа, такий спосіб допоможе очистити від накипу барабан пральної машини.

2. Очищення уксусом

Для цього в лоток порошку заливаємо 200-250 мл 9% -го оцту. Оцет здатний швидше очистити ТЕН, але в силу своєї агpeсивності може пошкодити гумові деталі. Чистити машину оцтом чи ні – вирішувати вам.

Деякі майстри пропонують при пранні регулярно додавати в пральний порошок соду. Сода допомагає пом’якшити воду, усуває неприємний запах і уповільнює утворення накипу.

Читайте також: 5 СПОСОБІВ БЕЗ ЗУСИЛЬ ПОЧИСТИТИ КУХОННІ ШАФКИ ВІД ЖИРНОГО НАЛЬОТУ – ПРИБРАТИ НАВІТЬ БАГАТОРІЧНИЙ НАЛІТ ПРОСТІШЕ, НІЖ ЗДАЄТЬСЯ

Очищення фільтра зливного насоса

Якщо допустити сильне забруднення фільтра, вода зі зливу може піти вгору і прорватися назовні. Щоб цього не допустити, рекомендується регулярно чистити фільтр. Зробити це легко. Фільтр, як правило, знаходиться знизу на лицьовій поверхні корпусу.

Відкриваємо люк, попередньо підстеливши щось на підлогу: може вилитися до літра води. Після цього відкручуємо проти годинникової стрілки кришку і видаляємо все сміття, що накопичилось. Залишається протерти отвір, закрутити кришку і встановити декоративну панель на місце.

Очищення знімного лотка для порошку від миючих засобів

Згодом на поверхні лотка утворюються забруднення, плiснява і навіть гpибок. В процесі прання все це контактує з барабаном і нашою білизною. Очистити ємність нескладно, так як вона виймається з пральної машини.

Нам знадобиться стара зубна щітка, мило і засіб для очищення унітазу. Бруд і цвіль можна видалити щіткою і милом. Щоб видалити наліт, скористаємося засобом для очищення унітазу. Заливаємо 20-30 мл в відділення і залишаємо на 1-2 години. Процедура проста, тому можна повторювати її після кожного 5-й прання.

Чистка під ущільнювальною гумкою

Змішуємо відбілювач з теплою водою в пропорції 1: 1, змочуємо тканину і протираємо всі внутрішні поверхні. Якщо забруднення дуже сильні, залишаємо змочену в розчині тканину на півгодини. Після цього ще раз обробляємо зубною щіткою.

Читайте також: 6 КРУТИХ СПОСОБІВ ПОЧИСТИТИ ПРАСКУ ЗЗОВНІ ТА ЗСЕРЕДИНИ. ЦЕ ПОКРАЩИТЬ ЯКІСТЬ ПРАСУВАННЯ В РАЗИ!

Регулярне виконання цих простих інструкцій дозволить тобі поліпшити якість прання і продовжити термін служби пральної машини.

Не забудь поділитися цими секретами з подругами, вони будуть вдячні за них!

You cannot copy content of this page