fbpx
Історії з життя
Мені ніколи не хотілося дітей і я щасливо без них прожила до шістдесяти років. Якби у вас було вісім братів і сестер, то ви б мене зрозуміли. Я була найстаршою, а за мірками села, я автоматично була за няньку всім молодшим: сповити, нагодувати, підтерти, слідкувати, щоб не розбіглися хто куди

Ще при цьому встигнути все зробити й по господарці – припнути корову, подоїти, якщо матері не було, зготувати обід для всіх…

Останню дитину мати привела вдома сама з моєю допомогою, тому не дивно, що я була просто сита дітьми по саме горло.

Додайте сюди бідність і ви зрозумієте, що я взагалі не розуміла навіщо так багато дітей, якщо ти не можеш їх досита нагодувати?

Пригадую, як батько йшов на роботу і мама йому варила пеленички, це кругле розкачане тісто, рідила те все зажаркою з цибулі, а я дивилася аби тато хоч одну залишив, щоб я перша встала і з’їла…

Не дивно, що після школи я просто втекла в місто. Вчилася дуже наполегливо, бо знала, що вдома мене чекає.

На хлопців не заглядала, бо так само чітко знала, що від таких стосунків бувають діти, а діти ні до чого доброго не приводять.

Тоді мені здавалося, що чим далі я від дому, тим буду вільніша.

Розумієте, одразу ж як я оселилася в містечку, то одразу кімнатка стала просто перевалочним пунктом для всіх моїх рідних. А я була ними сита і нічого крім роздратування до них не відчувала.

Я втекла на інший кінець країни і нарешті спокійно зітхнула – я одна, однісінька.

Жила для себе, працювала і добре працювала. Мала все, що мені хотілося, витрачала все на себе.

Чомусь до мене придивлялися чоловіки, які не хотіли працювати, а хотіли аби на них працювала та обслуговувала я, але я швиденько таких зі своєї шиї знімала, бо поклялася, що більше ніхто не буде мною безкоштовно користуватися.

Я не відчувала своєї самотності, адже працювала понаднормово, додому приходила лише переночувати, а далі знову на роботу. Двічі на рік я їздила на відпочинок, ходила в театри, в’язала і читала.

Ідеальне життя…

Не встигла я й оглянутися, як життя пройшло… Ще я така повна сил та енергії, а мені вже показують на двері, бо треба прилаштувати доньку директорки.

Саме тоді я відчула, як тихо в моїй гарній квартирі…

Пробувала відновити стосунки з колегами, старими друзями, але вони говорили про онуків та дітей, невдячних чоловіків і свекрух, яких треба доглядати.

Відновити стосунки з рідними? Я вже була в такому розпачі, що була готова й до цього. Тільки дитячі спогади заважали мені зателефонувати рідні.

Я не знала де себе приткнути, всюди мені було неспокійно, незатишно, нудно з улюбленою книгою і не тішив серіал.

В стрічці мені попалося прохання долучитися до плетіння сіток… Я ж вмію це робити от і пішла.
А там життя! Все кипить, метушиться, треба встигнути, треба передати. І люди там такі, ну чисте золото – тебе підтримають і знайдуть тобі застосунок!

Там я й зустріла Дмитра…

І сама з себе дивуюся, адже я ніколи ні про кого не хотіла більше піклуватися, а він – на візку! Але я й в здорових чоловіків не бачила такої самостійності, такої цілеспрямованості.

Мені хотілося просто бути біля нього, сидіти чи стояти, подавати йому клаптики, просто бути.

Читайте також: Юстина не закриває двері на ніч, відколи почало серце прихоплювати. Діти далеко, а телефон вона вічно забуває ставити на зарядку. Поки день, то ще з сусідами поговорить, курей своїх випустить та кота погодує. Цілий день тягається по дворі, щоб надихатися та сонцем нагрітися. Страшно лягати спати одній, така ніч довга та безсонна

Я захоплена цією людиною і не відчуваю свого віку зовсім, наче мені лиш двадцять і я вперше кохаю з усією шаленістю.

Дмитро відкриває в мені мої кращі сторони, я й не сподівалася, що добрим не лише треба бути в своїй уяві, але й робити добрі вчинки.

Тепер я бачу, що я все життя була для себе на першому місці, але це не принесло й крихти мені того душевного спокою та радості, що є зараз з Дмитром в мої вже немолоді роки.

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота.

You cannot copy content of this page