fbpx

Метеорологи попереджають про руйнівну хвилю спеки по всій Європі

Очікується, що в найближчі дні інтенсивна спека обпече Європу, і це можуть бути історичні, рекордні температури на значній частині континенту.

Хвиля тепла досягне свого піку в п’ятницю, 27 червня. Фактична температура повинна зростати як мінімум до 35 — 40 градусів за Цельсієм на великій території. У деяких місцях може бути ще спекотніше, особливо в містах, де ефект «острова тепла» від асфальту і бетону підвищує температуру.

Міка Рантанен, метеоролог з Фінляндії, описала комп’ютерні моделі прогнозів інтенсивності спеки, «абсолютно нечувані для червня» у Франції. Хвилі ранньої літньої спеки можуть бути дуже небезпечними, оскільки люди ще не встигли звикнути до більш високих температур.

Найвищі температури можуть спостерігатися в західній і центральній частинах Європи. Очікується, що в деяких регіонах Іспанії і Франції кілька днів буде температура не менше 40 за Цельсієм.

Прогнозується, що температура в Мадриді в п’ятницю досягне 105 градусів за Фаренгейтом (40,6 за Цельсієм), що буде найвищою температурою за всю історію спостережень.

Французький метеоролог Жільйом Возниця написав у вівторок, що останній прогноз не залишає сумнівів в тому, що Франція встановить новий національний рекорд тепла близько 45 градусів Цельсія в п’ятницю, пройшовши стару позначку в 44,1 градуса, встановлену в 2003 році.

Крім Франції, список червневих національних рекордів, які можуть бути побиті, включає Австрію, Німеччину, Швейцарію, а також низку інших країн регіону. Деякі рекорди за весь час, в основному встановлені в липні або серпні, також можуть виявитися під загрозою.

Ця рання хвиля тепла є останньою в низці історичних епізодів тепла в останні роки. Тільки минулого літа на континенті спостерігалися постійні рекордні температури в поєднанні з незвично сухими умовами. В результаті посуха і лісові пожежі були нестримними.

За матеріалами: НВ

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page