fbpx
Світ
Молдова заборонила в себе російські новини та фільми

Президент Молдови Мая Санду підписала закон, який забороняє в країні показ російських новинних та аналітичних програм, а також військових фільмів із рф та інших країн, які не ратифікували Конвенцію про транскордонне телебачення.

Про це заявила голова Ради з питань телебачення і радіо країни Ліліана Віцу, передає Укрінформ із посиланням на IPN.

За словами Віцу, наступного тижня закон набуде чинності, а пропаганда каратиметься набагато жорсткіше.

Таким чином, засоби масової інформації, які дезінформують, поступово піддаватимуться санкціям, починаючи від накладення штрафів і закінчуючи позбавленням права транслювати рекламу, зазначає IPN.

«Закон був промульгований і наступної п’ятниці, ймовірно, буде опублікований в Monitorul oficial і набуде чинності. Встановлюється поняття дезінформації, що передбачає набагато жорсткіші санкції… У разі дезінформації буде надано право позбавлення права на ліцензії на строк до 7 днів, і це може статися і в період виборів, дуже важливий період, коли ми спостерігаємо велику кількість дезінформації», – сказала Віцу під час передачі на телеканалі RliveTV.

Наразі політичні або військові новини та передачі з країн, які не ратифікували Конвенцію про транскордонне телебачення, включаючи росію, заборонені рішенням Комісії з надзвичайних ситуацій.

З набранням чинності закону про інформаційну безпеку ці медіапродукти більше не зустрічатимуться в ефірних мережах навіть після закінчення терміну дії надзвичайного стану.

Віцу каже, що війна в Україні змушує владу вживати набагато жорсткіших заходів щодо пропаганди, яка йде з-за кордону.

Нагадаємо, парламент Молдови 2 червня ухвалив закон про боротьбу з дезінформацією та пропагандою, який, зокрема, забороняє трансляцію російських новин і пропагандистських шоу.

Фото: delo.ua.

06/19/2022

You cannot copy content of this page