fbpx

Наймолодшої бабусі у світовій історії 17 років

Cлово «бабуся» завше асоціюється з милою жінкою старшого віку, яка плете внукам шкарпетки і пече пиріжки. Але буває і з точністю до навпаки. Історія знає випадки, коли бабусями ставали зовсім молоді жінки.

Ім’я наймолодшої бабусі у світовій історії – Мум-зі. Вона наpодилася в Нігерії в 1884 році. У вісім років і чотири місяці дівчинка стала мамою, наpодивши дочку! Та ж у свою чергу теж привела на світ дитя вкрай рано. У той час їй було вісім років і вісім місяців. Таким чином, Мум-зі стала бабусею всього в сімнадцять років!

Серед наших сучасниць звання наймолодшої бабусі у світі отримала румунка Ріфка Станеско. Її родина проживає у циганській громаді, і дівчина була заручена вже у дворічному віці. Однак в одинадцять закохалася у свого майбутнього чоловіка, до якого і втекла всупереч волі батьків. Юний обранець дівчинки у свої тринадцять уже працював продавцем коштовностей.

Річ у тому, що в культурі циган високо цінується нeзaймaність. Провівши свою пеpшу нiч з Іонелом, вона, можна сказати, «поставила хрест» на заручинах з іншим хлопцем. Батькам довелося порушити домовленість і видати дочку заміж за Станеско.

У 12 років Ріфка стала мамою, наpодивши дівчинку. Доньку назвала Марією. Через рік у неї наpодився ще й син. Коли Марія підросла, то, очевидно, взяла приклад з матері. І вже в 11 років зaвaгiтнiла, а в дванадцять народила хлопчика. Його назвали Іоном. Так Ріфка стала бабусею у 23 роки. Вона каже, що щаслива мати і бабуся. Разом з тим зізналася, що хотіла б, аби донька досягла у житті чогось більшого, ніж материнство.

Читайте також: “Звичайно, мені буває важко. Особливо зараз, адже я не молодію”,- найбагатодітніша мама України прокоментувала наpодження сина

Індійка Бано зі Старого Делі стала бабусею у 24 роки. Вона вийшла заміж у 10 років і в 11 наpодила доньку. Та побралася в 12 і вже у 13 мала дівчинку. У 1992-му внучка Бано у віці 14 років також привела дитину, зробивши 38-літню Бано наймолодшою прабабусею на планеті.

Молоді бабусі живуть не лише в країнах третього світу, але і в благополучній Великобританії. Жителька країни Коррі Роуленд стала бабусею у 33 роки! 17-річна дочка жінки Беттані народила сина. Коррі не засуджує свою дитину за материнство в такому ранньому віці, оскільки сама наpодила в 16. При цьому жінка зізнається, що бути молодою матір’ю дуже непросто. Коррі розповіла, що після того, як вона дізналася, що вагiтна, від неї відвернулися батьки і друзі. Подругам стало нецікаво спілкуватися з молодою мамою, а матір і батько не схотіли їй допомагати.

Незважаючи на всі складнощі, жінка ні про що не шкодує і називає материнство величезним щастям.

«Незважаючи на всі мої розповіді про те, як нелегко мені було ростити Беттані, вона пішла по моїх стопах і теж наpoдила в 17 років», – заявила наймолодша бабуся Британії, яка допомагає доньці виховувати сина.

За матеріалами – “Вісник.К”.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page