fbpx

«Не брат ти мені» – 150 міст світу розірвали відносини з російськими побратимами – МЗС

«Понад 150 міст у більше ніж 20 країнах світу вже розірвали побратимські відносини із понад 160 містами у Росії», – повідомило МЗС у суботу.

Ще десятки міст на шляху до цього, зазначили у МЗС, додавши, що у світі розуміють, що не можу бути ані дружніх, ані братських відносин з Росією.

«Рішення про розірвання угод про побратимство з містами РФ вже ухвалили міста у таких країнах, як Австралія, Австрія, Велика Британія, Данія, Греція, Естонія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Норвегія, Перу, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Фінляндія, Чехія, Швеція, Нідерланди.

Крім того, нещодавно Союз міст Балтії схвалив рішення про виключення російських міст Санкт-Петербурга та Гатчина зі свого складу», – уточнюють в відомстві.

До 18 квітня лише у 23 випадках було розірвано чи зупинено співпрацю між містами – «побратимами». Зробили це 15 міст (майже 10% від загальної кількості міст), а саме: Варшава, Гданськ, Единбург, Київ, Одеса, Краків, Манчестер, Мельбурн, Прага, Рига, Сендай, Таллін, Турку, Чикаго, Юрмала.

Ще 2 міста мають проміжний статус. Рейк’явік формально не розірвав співпрацю з москвою, але фактично вона припинилася з 2013 року. Водночас на сайті Миколаївської міської ради не вдалося знайти інформацію про активну чи навпаки зупинену співпрацю з москвою, так само мовчить Харків.

Із 23 міст-побратимів мінська (без урахування 8 міст росії) співпрацю з ним розірвало тільки 1 місто – Сендай (Японія). Його очільник висловив своє обурення тим, що білорусь залучена до російського вторгнення в Україну і заявив про зупинення партнерських відносин, – дослідили в Тransparentcities.

Фото: my-kiev.

05/29/2022

You cannot copy content of this page