fbpx

Одну мою гарну приятельку в дитинстві таємно охрестили. Про ті часи, про звичаї того часу ми всі добре пам’ятаємо, але цю історію вона мені зовсім недавно повідала

Вона тоді жила у невеликому селі на Заході України. Батько був партійний, тож вірувати було заборонено. Тому й охрестили за таких обставин і в такому місці.

Якось її мама дізналася, що священник приїжджає на цвинтар і рано вранці, взявши її 2-3 річну за ручку потягла на цвинтар за собою. Народу зібралося чоловік десять тих, що скучили за вірою.

Мама Наді дуже хвилювалася. «Не дай Боже, хтось впізнає». Швидко передала на руки бабці Бойчисі маленьку Надю. (Її вона вибрала, як хрещену для доньки). Але Надя в ту ж мить заплакала, баба Бойчиха їй не сподобалася. Вона побачила красуню 16-річну Євдокію і потягла до неї ручки, обвила шию руками.

Євдокія зніяковіла спочатку, але потім погодилася. Пізніше Євдокія вийшла заміж і поїхала до міста. Так вони більше не зустрічалися, хоча Надя дуже хотіла її побачити, часто згадувала.

Ну доля все ж таки її звела з хрещеною, хоч і після стількох років.

Надя із чоловіком поїхали у санаторій. Якось чоловік сидів у кімнаті відпочинку дивився телевізор, а сама Надька вирішила подрімати годинку в кімнаті. А чоловік її був жартівник і любитель веселощів та жартів.

Дивитись телевізор йому швидко набридло. Він не тільки перезнайомився з усіма, а й своїми дотепами розвеселив всю компанію. А тут ще й розмову зав’язав із однією жінкою. Вона сказала: “У мене завтра день народження”.

Чоловік Наді був людиною винахідливою і зметикував швидко: «З тебе завтра шкалик»! Жінка у відповідь засміялася і сказала: «Звідки ти такий шустрий родом? Я он з Прикарпаття, ми не такі шустрі та гостроязикі.

Ну, той і сказав, що його дружина теж звідти. Після нехитрих розпитувань чоловік Наді виклав усю біографію дружини.

І тут нова знайома засміялася, але дуже лагідно і навіть загадково: «Ось і зустрілася з Надійкою — хрещеницею. Як Бог покерував, уявляєте?».

Як Надія зраділа цій новині, годі й описувати. Але ж уявляєте, як воно в житті буває.

Фото Олександри К.

You cannot copy content of this page