fbpx

Павло Вишебаба про міфи щодо мешканців Донбасу

Український музикант, поет, екоактивіст, а також військовий ЗСУ Павло Вишебаба розповів в в інтерв’ю журналістці Олесі Бацман для її Ютуб-каналу про упередження та стереотипи щодо жителів Донбасу.

Військовий зауважив, що у багатьох його товаришів по службі було доволі упереджене ставлення до жителів прифронтових регіонів Донецької області. Свою розповідь Вишебаба проілюстрував кількома прикладами з власного життя, коли мешканці прифронтових територій всіляко допомагали українським захисникам.

“У мене вже є тут (на Донеччині – ред.) друзі, зустрічав і поціновувачів своїх віршів. Тільки проукраїнську позицію у людей я зустрічав тут… Коли ми тільки сюди приїхали і йшли шукати, де можна взяти воду чи якісь продукти, всі ж магазини не працюють, і побачили, що з машини хтось привозить якісь продукти. Підійшли туди, стоять селяни, всі бачать, що ми у формі. Це буквально початок був, ще березень. І бабуся одна як почала нам пхати 500 грн у кишеню: “Хлопці, щось собі купіть”. Кажу: “Війна йде, невідомо, чи отримаєте ви ту пенсію, це фронтова лінія, фронтове село. Ми ж отримуємо грошове забезпечення, нам не треба”, – поділився музикант.

Подібна ситуація сталася пізніше з дідусем.

“Дідусь моєму безпосередньому побратиму теж намагався тисячу гривень засунути, подякувати за захист. Це роблять люди 70+, у яких це взагалі можуть бути останні гроші”, – згадав командир відділення у 68-й окремій єгерській бригаді.

Вишебаба розповідає, що й молодь та діти підтримують їх, але він дуже шкодує, що там все ж залишаються родини з малими дітьми.

“Єдине шкода, що тут досі залишаються у фронтових селах сім’ї з дітьми. Їх небагато, ми їх знаємо, привозимо їм гуманітарку”.

Військовий сказав, що військовим набагато простіше працюється тоді, коли у населених пунктах немає цивільних.

Фото: Фейсбук Павла Вишебаби.

08/22/2022

You cannot copy content of this page